+420 232 003 050 – zákaznická linka
po–pá 08:30–17:00
Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
|
Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
|
Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
|
5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží. |
Přehled puncovních značek
![]() |
Cena zlata na velkoobchodním trhu vzrostla zpět nad 1600 dolarů za unci krátce před úterním obchodováním v USA.
V pondělí, o den dříve, se zlato krátce dostalo nad 1600 dolarů ve chvíli kdy Španělsko ohlásilo půjčku až 100 miliard eur na záchranu svých bank, ale spolu s akciemi a Eurem se nedokázalo nad touto hranicí udržet. Nyní se pohybuje okolo 1610 dolarů za unci.
Cena stříbra mezitím vyskočila na 28,94 dolarů za unci, což představuje 1,5% nárůst za týden, zatímco ceny komodit zvrátily předchozí ztráty.
Ratingová agentura Moody stanovila minulý týden plán pro případný španělský "kolaps" v důsledku jakékoli výpomoci, s odvoláváním se na zkušenosti ze soukromého sektoru držitelů dluhopisů, kteří byli povinni přijmout ztráty z restrukturalizace dluhu Řecka.
"Dluhy v eurozóně, které jsou závislé na finanční podpoře z oficiálních zdrojů představují rizika "neinvestičního" stupně," řekl Moody v prohlášení v pátek, den před potvrzením, že Španělsko bude usilovat o záchranu pro své banky.
"Budoucí podpora - zvláště pokud bude potřeba po delší dobu - pravděpodobně by byla podmíněna ztrátou podílů u soukromých investorů, nebo v krajním případě úplně stažena."
"Je dost možné, že vzhledem k vysokým sazbám, které Itálie platí za refinancování trhů, i oni budou potřebovat podporu," řekl rakouský ministr financí Maria Fekter v pondělí večer, i když v úterý ráno Fekter řekl, že nevidí žádný náznak, že Itálie bude žádat záchranný balíček.
Komise minulý týden zveřejnila plány na tzv. bankovní spojení, které by obsahovalo celoevropské pojištění vkladů financované z účastnických bank, stejně jako větší dohled nad bankami v 27 členských státech EU.
Britský kancléř George Osborne však uvedl, že Velká Británie nebude součástí takového uspořádání a německá centrální banka rovněž vyjádřila nesouhlas s touto myšlenkou.