+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Londýn: Zlato je zpět nad hranicí $1600/oz

Autor: Internet

Cena zlata na velkoobchodním trhu vzrostla zpět nad 1600 dolarů za unci krátce před úterním obchodováním v USA.

V pondělí, o den dříve, se zlato krátce dostalo nad 1600 dolarů ve chvíli kdy Španělsko ohlásilo půjčku až 100 miliard eur na záchranu svých bank, ale spolu s akciemi a Eurem se nedokázalo nad touto hranicí udržet. Nyní se pohybuje okolo 1610 dolarů za unci.

pamp_1oz_case_zlaty_slitek

Cena stříbra mezitím vyskočila na 28,94 dolarů za unci, což představuje 1,5% nárůst za týden, zatímco ceny komodit zvrátily předchozí ztráty.

Ratingová agentura Moody stanovila minulý týden plán pro případný španělský "kolaps" v důsledku jakékoli výpomoci, s odvoláváním se na zkušenosti ze soukromého sektoru držitelů dluhopisů, kteří byli povinni přijmout ztráty z restrukturalizace dluhu Řecka.

"Dluhy v eurozóně, které jsou závislé na finanční podpoře z oficiálních zdrojů představují rizika "neinvestičního" stupně," řekl Moody v prohlášení v pátek, den před potvrzením, že Španělsko bude usilovat o záchranu pro své banky.

"Budoucí podpora - zvláště pokud bude potřeba po delší dobu - pravděpodobně by byla podmíněna ztrátou podílů u soukromých investorů, nebo v krajním případě úplně stažena."

"Je dost možné, že vzhledem k vysokým sazbám, které Itálie platí za refinancování trhů, i oni budou potřebovat podporu," řekl rakouský ministr financí Maria Fekter v pondělí večer, i když v úterý ráno Fekter řekl, že nevidí žádný náznak, že Itálie bude žádat záchranný balíček.

Komise minulý týden zveřejnila plány na tzv. bankovní spojení, které by obsahovalo celoevropské pojištění vkladů financované z účastnických bank, stejně jako větší dohled nad bankami v 27 členských státech EU.

Britský kancléř George Osborne však uvedl, že Velká Británie nebude součástí takového uspořádání a německá centrální banka rovněž vyjádřila nesouhlas s touto myšlenkou.

kangaroo_1oz_zlata_mince
Starší aktuality


Archiv aktualit