+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Barclays: Cena zlata poroste na $1665/oz

Autor: Internet

rezervy_zlato

NEW YORK: Ceny zlata jsou pod tlakem a momentálně se obchoduje pod 1600 dolarů za unci, ale vzhledem ke stále se zvyšující poptávce kvůli obavám z dlouhodobé inflace, centrální banky pokračují v nákupech a vyhlídky na zlato jsou optimistické, podle Barclays Capital. Odhad za 2. čtvrtletí, 2012 předpovídá růst ceny zlata na $ 1665/oz.

Barclays uvedla, že je zachován pozitivní pohled na zlato, vzhledem k probíhající nejistotě na trhu, nižším úrokovým sazbám, obavám z dlouhodobé inflace a pokračujícím nákupům centrálních bank.

Nákupy zlata

Zatím nejnovější statistiky MMF ukazují, že centrální banky pokračují v nákupu zlata do svých rezerv. Největší nárůst byl u Filipín, které zvýšily své zlaté rezervy o 1,03 milionů uncí v březnu. To představovalo největší hlášený nárůst zlatých rezerv od dob kdy Mexiko nakoupilo 2,5 milionů uncí v březnu roku 2011. Kromě toho, toto je sedmý po sobě jdoucí měsíc, ve kterém Filipíny nakoupily do svých zlatých rezerv.

Mexiko bylo druhým největším odběratelem zlata v dubnu, nakoupilo 94,000 uncí, čímž se dostalo na celkových 4,04 milionu. Ostatní nákupy byly zaznamenány v Turecku, Kazachstánu (až 65toz), Ukrajině a na Srí Lance.

V loňském roce, centrální banky nakoupily na 456.4 tun zlata - největší množství za posledních 50 let - a očekává se až 400 tun v roce 2012, uvedl World Gold Council.

pamp_gold_bars_1oz
Starší aktuality


Archiv aktualit