+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Nedostatek zlata udeřil na Indii a Čínu, jako nikdy předtím

Autor: Internet

MUMBAI (BullionStreet): Pozorovatelé tvrdí, že růst středních vrstev v Indii a Číně, které jsou největšími světovými spotřebiteli zlata, ovlivní ceny tohoto drahého kovu. Kvůli této situaci by mohla cena zlata vystřelit na 2000 dolarů za unci dříve, než se předpovídá, uvedli analytici.

zlata_inv_mince_dragon

Rozhodnutí indické vlády o uvalení cla na dovoz zlata jistě sníží jeho množství, zatímco v Číně se mezera mezi poptávkou a nabídkou stále prohlubuje, dodali.

Indie je zcela závislá na dovozu zlata a Čína může produkovat nejméně padesát procent ze své poptávky navzdory nedostatečným dodávkám, které se prohloubily o téměř 10 krát více během posledních čtyř let.

V roce 2011 Čína vyprodukovala na 361 tun zlata, až o 5,8 procenta více od roku 2010, ale poptávka se vyšplhala o 33 procent ve stejném období na 761 tun zlata, což způsobilo jeho nedostatek.

Investice do zlata

Indie bude pravděpodobně čelit nedostatku zlata v blízké budoucnosti, protože čím dál více lidí kupuje zlato z důvodu globálních otřesů způsobených v evropě, řekli pozorovatelé.

Rozhodnutí indické vlády oslabit dovoz zlata způsobilo, že investoři tam začali velmi investovat a tradiční dodavatelé, a to zejména Evropa, nejsou navíc schopni dodávat zlato do Indie tak jak by si přáli.

Přestože investiční scenária v Indii ještě zrají, investiční prostředí v Číně je dobré a jeho rychlý hospodářský růst znamená, že mnoho lidí si může dovolit investovat do bezpečných komodit jako jsou zlaté cihly a mince.

Konkurenčních devalvací od téměř každé centrální banky ve světě znamená, že měny nefungují jako zajištění. Tento faktor taktéž pomáhá poptávce se zlatem stoupat a vytváří tak další nedostatky v Indii a Číně.

argor_100g_palete
Starší aktuality


Archiv aktualit