+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Aktuality

 

BNP předpovídá růst cen zlata a stříbra

Autor: Internet

zlato_stribro_mince_kang_dragon_slitek

NEW YORK (Commodity Online): Snížení cen zlata v posledních třech týdnech zaviněné především vkládáním nadějí do měnové politiky centrálních bank - U.S. quantitative easing - (amerického kvantitativního uvolňování) pravděpodobně nebude mít dlouhého trvání. V druhé polovině tohoto roku lze očekávat zvyšování cen drahých kovů.

Navzdory nedávným cenovým poklesům, analytici oznamují, že zlaté cihly, mince a s nimi spojené akcie obchodované na burze zůstávají pevné a globální investice ETF stále dosahují rekordních výšin. Pokles ceny zlata byl způsoben především díky krátkodobým spekulantům.

"Z důvodu nejisté americké ekonomiky jenž způsobuje její čím dál větší zadlužení a neustále zvyšující se ceny benzínu, lze očekávat prudký nárůst cen zlata s ohledem na obrovskou fyzickou investiční poptávku, které jsme svědky," dodal TD Securities.

Vývoj zlata a stříbra

"Pravděpodobně inspirace olejovou inflací také poslouží jako pozitivní katalyzátor ceny zlata v roce 2012 a ovlivní jeho vývoj." TDS rovněž poznamenává, že růst výnosů vládních dluhopisů v USA by nakonec mohl podpořit zlato.

BNP (Banque Nationale de Paris) Paribas zachovává odhad zlata na 1.850 USD za unci v roce 2012 a 2.225 USD v roce 2013. Odhad stříbra zůstává na předchozí prognóze 37,50 USD za unci pro rok 2012 a 51 USD v roce 2013.

stribro_slitky_scottsdale
Starší aktuality


Archiv aktualit