+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Ostrovy Fidži vydávají první lunární minci s perletí - Rok Draka

Autor: zlataky.cz

rok_draka_stribrna_mince_s_perleti_2012_proof

Po obrovském úspěchu stříbrné mince s perletí Titanic vydávají Ostrovy Fidži další a celosvětově první lunární stříbrnou minci s perletí raženou mincovnou Fidži v roce 2012 v ryzosti nejčistšího stříbra 999/1000 o váze 155.5g (5 Oz). Vnitřní zlatavě kolorované perleťové okruží (symbolizující východ slunce) na rubu mince zobrazuje klasický motiv čínského draka - symbol čínského císaře. Nápis na vnějším okruží je "YEAR OF THE DRAGON" a je zde uvedena i nominální hodnota mince. Líc zobrazuje tradiční portrét královny Elizabeth II. od Ian-Rank Broadleyho a nápisy "ELIZABETH II", "FIJI" a rok vydání.

Mince je vložena do originální prezentační desky z broušeného skla a dodávána v luxusní dárkové etui spolu s číslovaným certifikátem věrohodnosti ve velmi limitovaném nákladě pouze 888 ks pro celý svět!

Čínský kalendář

Čínský kalendář je jedním z nejstarších datovacích systémů. Čínský kalendář je dosud používán v obou čínských státech, Koreji a Vietnamu. V současné době je v těchto zemích používán společně s Gregoriánským kalendářem, který je nazýván západním, nebo jangovým kalendářem. Tradiční čínský kalendář je nazýván zemědělský kalendář, nebo také jinový kalendář.

Podle staré legendy vytvořil čínský kalendář Žlutý císař Huang Di, který vládl Číně v letech 2698 - 2599 před počátkem křesťanského letopočtu. Podle jedné verze započal čínský kalendář rokem 2637, podle druhého o jeden cyklus dříve, tedy v roce 2697, kdy byl Žlutý císař ještě dítě.
Starší aktuality


Archiv aktualit