+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Paulson varuje: Řecko může v březnu zkrachovat

Autor: Internet

Neřízený bankrot na obzoru, Řecko se v březnu nevyhne nesplácení půjček. Hedgeová legenda John Paulson, který za sebou ovšem nemá dobrý rok, varuje před tržní katastrofou, která přišla po pádu banky Lehman Brothers. Může to být i horší.

"Ekonomiky zamíří do recese a trhy z letošních maxim prudce propadnou, Řecké nesplácení podle mě vyvolá větší šok na trzích než pád Lehmanů. " varuje Paulson v dopise klientům svého fondu.

obverse_rabbit1oz

Euro v posledních týdnech našlo oporu nad 1,30 USD, to však nemusí mít dlouhého trvání. Podle Paulsona nemusí celou situaci přežít jednotná evropská měna.

"Tlak na zachování eurozóny v nezměněné podobě je tak velký, že to Evropa zkrátka nemůže vydržet," pokračuje ve svém chmurném výhledu John Paulson. EURUSD půjde maximálně na 1.35, jelikož ekonomika favorizuje americký dolar.

Největším problémem jsou evropské banky. Jsou více zadlužené než jejich americké protějšky, navzdory injekcím od ECB omezují úvěry podnikům a sotva ustojí další krizi. Navíc musejí během roku navýšit kapitálovou přiměřenost, aby vyhověly požadavkům regulátorů.

Data z USA jsou totiž výrazně lepší, než se ještě před pár měsíci čekalo. Důkazem jsou čtvrteční data z trhu práce i index aktivity filadelfského Fedu. Dluhová krize v Evropě je podle Paulsona největším rizikem pro současné trhy.

Uvolněné monetární podmínky v Evropě podle řady analytiků mohou zachránit evropský bankovní sektor od nejhoršího, na konec února plánuje ECB druhé kolo tendru o stovky miliard eur.

Zlatá šance

Podle Paulsona si ovšem centrální bankéři na obou stranách Atlantiku dlouhodobě zahrávají s inflací, která dříve či později musí vzrůst.

To by podle známého investora mělo podpořit cenu zlata, která v posledních týdnech víceméně přešlapuje na místě. Poptávka po zlatu v době inflace zřejmě dále poroste, takže je podle Paulsona, známého "zlatého býka", čas k nákupu tohoto drahého kovu.

Cena zlata v posledních dnech stále stoupá. Na grafu vidíme klesající červenou linku, kterou bylo zlato v posledních dnech schopné výrazně prorazit. Navíc se tento průraz konal za zvýšeného objemu obchodů. Lze tedy očekávat, že zlato bude dál pokračovat v růstu - indikátor MACD má ještě mnoho prostoru.

graf_7month_gold

Zdroj: Investicniweb.cz
Starší aktuality


Archiv aktualit