+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Japonsko vyváží nejvíc zlata od roku 1985

Autor: Internet

Třetí největší ekonomika světa - Japonsko, vyváží nejvíc zlata od roku 1985, jelikož lidé, kteří nakoupili šperky a drahé kovy před 20 lety je nyní prodávají uprostřed rekordních cen.

Dodávky za posledních 10 měsíců skončili v říjnu tohoto roku na 95.6 metrických tun, podle Takahiro Mority, japonského ředitele World Gold Council, který cituje data ministerstva financí. V roce 2008 byly dodávky na nižším stupni 95.5 tun zlata.

gold_wiener_coins

Investiční zlato je již jedenáctým rokem ziskové, jelikož centrální banky se spojili s investory v nakupování drahých kovů aby rozšířili celková aktiva. Největší japonský prodejce zlata Tanaka Kikinzoku Kogyo K.K., řekl, že bylo nakoupeno o 40% více zlata a šperků v posledních devíti měsících konče v září. Globální investování do zlata vyskočilo o 33% na 468.1 tun ve třetím kvartálu v předešlém roce, protože poptávka po slitkách a mincích v Evropě se od čtvrtého kvartálu 2008 více než zdvojnásobila, oznámil to londýnský úřad, producer-funded group.

"V tomto roce by japonský vývoz zlata měl dosáhnout na 100 tun" řekl Morita ve včerejším rozhovoru.

Podle uvedených statistik japonského ministerstva financí, vývoz zlata do Thajska byl trojnásobně vyšší a do Singapuru dvojnásobně během deseti měsíců konče říjnem předešlého roku.

"Mnoho lidí, kteří nakoupili zlato a šperky v osmdesátých a devadesátých letech, nyní prodávají zpět to co nakoupili," řekl Kotaro Horita, který obchoduje z drahými kovy pro Mitsubishi Materials Corp. v Tokyu. Vývoz se stále zvyšuje do jihovýchodní Asie a Číny, řekl Horita.

gold_bars_argor
Starší aktuality


Archiv aktualit