+420 232 003 050 – zákaznická linka 

po–pá 08:30–17:00

Konzultace zdarma

Informace

 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

4 prodejny

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Aktuality

 

Cena zlata láme rekordy. Je nad hranicí 1600 dolarů za unci

Autor: Internet

Spotová cena zlata poprvé překonala hranici 1 600 dolarů (27.900 Kč) za unci. Podobně je na tom i cena stříbra, která dosáhla na nové 31leté maximum, informovala ve středu agentura Reuters.

spatula_coins_gold

Za tímto vývojem stojí především oslabující dolar a obavy spojené s vývojem v některých členských zemích eurozóny. Investoři se především obávají, že zadlužené Řecko bude muset přistoupit k restrukturalizaci dluhu. Podle úterních informací řeckého listu Eleftherotypia řecká vláda si je vědoma, že se tomuto vyústění nevyhne. Oficiálně to ale Atény odmítají.

Trhy nadále vstřebávají zprávu ratingové agentury Standard & Poor's, která změnila výhled úvěrového hodnocení Spojených států amerických ze stabilního na negativní, a zároveň potvrdila nejvyšší hodnocení na úrovni AAA. Náladě na trzích nepřidávají ani pokračující nepokoje a politické napětí v severní Africe a na Blízkém východě.

Cena zlata nadále stoupá. V pondělí ráno na trzích v Asii překonala další rekord, když stoupla na singapurské burze na 1624,07 dolaru a nyní rekordně vzrostla na londýnských trzích na 1,625.70 dolaru za troyskou unci (31,1 gramu). Spotová cena stříbra stoupla na 44,43 dolaru (749,5 Kč) za unci, což je nejvyšší hodnota od roku 1980.
Starší aktuality


Archiv aktualit