+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Košík
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Mexická mincovna vydává 1Kg stříbrnou minci Aztécký kalendář

Autor: Internet

Casa de Moneda (Mexická mincovna) vyrobila jedno kilové stříbrné mince, inspirovaná jedním z nejzajímavějších archeologických nálezů Aztécký kalendář.

Stříbrná 1Kg mince pro rok 2011 zobrazuje kamenný Aztécký kalendář, který byl vytesán kolem roku 1479 ( domnívají se experti ) a pohřben pod centrálním náměstím v Mexiko city kde byl objeven v roce 1790. Kámen měří v průměru 365,76 cm, silný je 121.92 cm a váží přes 22 tun.

Kamenný kalendář mohl sloužit jako pomník nebo i jako obětní oltář. Bůh slunce Tonatuih je zobrazen ve středu artefaktu a v každé ruce drží lidské srdce, zároveň je obklopen čtyřmi čtverci reprezentující předchozí stvoření, které zanikly mocí jaguárů, větru, deště a vody. Další reprezentací je právě Aztécký kalendář, který zobrazuje 18 měsíců, každý 20 dnů dlouhý, plus 5 "nešťastných" dní což v součtu dává 365 dní. Nakonec vidíme dva hady tváří v tvář a vytesaný datum umístěný mezi jejich ocasy.

Líc jedno kilové stříbrné mince zobrazuje již zmíněný Aztécký kalendář a 11 národních erbů kolem orla s hadem v zobáku je vyobrazeno na rubu mince. Mince o průměru 110 mm patří k jedním z největších na světě jsou raženy z 99.9% ryzího stříbra ve kvalitě proof, v nominální hodnotě 100 dolarů a vydány v nákladě pouze 1500 kusů pro celý svět. Stříbrná 1Kg mince je dodávána s číslovaným certifikátem věrohodnosti, 65 stránkovou ilustrovanou knihou a kvalitním výstavním stojánkem.
Starší aktuality


Archiv aktualit