+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Mince Habešská kočka 2010

Autor: Internet

Mincovna Pobjoy ostrova Man vydává mince různé kvality a a ryzosti tematicky věnované Habešské kočce. Ostrov Man vydává mince koček již od roku 1988 a každý rok přijde s novým návrhem.

Pro rok 2010 si mincovna vůbec poprvé vybrala zobrazení legendární Habešské kočky spolu s jejími roztomilými kot'aty. Design taktéž zahrnuje původní návrh kočky Manx použitý v roce 1988. Navzdory své popularitě, každý rok je vyrobeno několik málo kusů a nabídka netrvá dlouho.

Mince je vydaná jako legální platidlo Ostrova Man, dostupná v několika verzích - v běžné kvalitě Mědiniklu, špičkové kvalitě proof z 999. ryzího stříbra a 999.9 ryzího zlata, které jsou raženy na čtyřikrát aby dosáhli proslulého Pobjoy dokončení proof.

2010_Abyssinian_cat_coins

Habešská kočka

Habešská kočka patří ke krátkosrstým kočkám a pochází pravděpodobně z Etiopie (kdysi Abesínsko či Habesínsko) a patří tudíž mezi nejstarší známá plemena koček.

Na základě genetického výzkumu pocházejí habesínské kočky z Dálného východu, odkud byli později převezeny jako "kočičí suvenýry" do Anglie, kde začalo často docházet k jejich páření s menšími divokými kočkami pocházející z Anglie (Fexix silvestris a Felix grampia).

Jejím předkem je pravděpodobně divoká africká kočka, přebývající na území Habeše, dnešní Etiopie. V 60. letech 19. století britští vojáci dovezli tuto kočku z Etiopie do Velké Británie, kde ji začali šlechtit. První záznamy o chovu habešských koček pocházejí z roku 1896.

Toto plemeno je temperamentní, zvědavé a hravé. Kočky z tohoto plemene jsou sebevědomé, nesmírně aktivní a neúnavně běhají, skáčou a šplhají. Jejich šplhací vášeň by měla být dostatečně uspokojena různými odpočívadly či různými jinými vysokými atrakcemi určenými pro kočky.
Starší aktuality


Archiv aktualit