+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Jedinečná zlatá mince z Ekvádoru

Autor: Internet

Světové aukce budou nabízet pravděpodobně nejzajímavější a nejvyhledávanější minci Jižní Ameriky - Ekvádorskou 50 frankovou minci z ryzího zlata, která byla velmi dlouho ztracena než byla objevena Robertem Friedbergem v padesátých letech minulého století.

Friedberg objevil minci ve sbírce Virgil Brand, kterou v té době získal. Poprvé byla představena v Gimbels (Friedbergovo pracoviště) roku 1956 v pevné ceně 3500USD.

V roce 1962 mince byla nabídnuta v Hans Schulman's "The Golden Sale of the Century"- "Zlatý prodej století" kde byla prodána za 7500USD. Naposledy byla prodána Christie's v "Escudo Sale" v březnu 1970 a 1.dubna téhož roku byla mince předána novému majiteli Enrique Maulme za 10,000USD.

50_francos_unique

Mince nebyla paradoxně ražena jako reále či escuda což by bylo typické na tu dobu, ale jako 50 franků pro mezinárodní obchod nikoliv pro vnitřní oběh.

Někteří odborníci se přou, že mince byla ražena v pařížské mincovně z důvodu značky mincovny "A", ale většina se odkazuje na syrovost a celkovou ryteckou kvalitu jenž poukazuje na Ekvádor.

Významný Jihoamerický numizmatik Carlos Jara nesouhlasí s Friedbergovým a Krausovým označením mince za vzorek, ale věří, že mince byla součástí malého oběhového vydání.

At' už je to jakkoliv, rozhodně je neoddiskutovatelné, že tato mince je jednou z necharismatičtějších a nejpoutavějších mincí Jižní Ameriky a možná i světa. Odhadovaná cena se nyní pohybuje kolem $400,000 - $500,000 USD.
Starší aktuality


Archiv aktualit