+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Sbírka renezančních medailí Michaela Halla dána do aukce

Autor: Internet

H.Baldwin & Sons Ltd hrdě oznamují světu, že pořádají aukci pro sbírku nádherných renezančních medaillí Newyorkského znalce a sběratele Michaela Halla. Sbírka obsahuje na 2000 medailí což jí dělá jednu z největších prodávaných sbírek renezančních medailí od dob Max and Maurice Rosenheim (Sotheby 1923) a Henry Oppenheimer (Christie's 1936). První aukce se bude konat v květnu 2010.

Než se rozhodl pro svět antiky, Michael Hall trávil svá dřívější léta v Hollywoodu. V roce 1946 ztvárnil roli syna Frederica March ve filmu "The Best Years of our Lives" od Williama Wylera. Hlavní část sbírky byla formována v šedesátých a sedmdesátých letech v období kdy Hall žil v Londýně.

Silver-Trinity-Medal

Medaile byly převážně nakoupeny od různých dealerů v Londýně a v dalších Evropských centrech než na aukcích. V následujících letech sbírka byla málokdy spatřena. Michael Hall daroval většinu svých britských medailí muzeu v Los Angeles, ale některé skvosty budou nabídnuty v aukci.

Síla této sbírky je v dřívějších Italských medailích, ačkoli nabízí úžasné medaile z pozdější Itálie, Francie, Německa, Říše Římské a Holandska. Dále jsou nabízeny Papežské medaile ( většina z nich byly otisknuty v publikaci z roku 1981 Roma Resurgens, Papal Medals from the Age of the Baroque ) a Florentínské barokní medaile.

Bust-of-a-Woman-Viewed-by-a-Face-in-Profile

Jedna z nejdůležitějších medailí v prvním prodeji bude Pisanellův bronzový portrét Cecilii Gonzagy. Antonio Pisano, zvaný Pisanello (c. 1395 - c. 1455) byl první umělec, který kolem roku 1435 vložil portrét do formátu medaile. Medaile 21 leté Cecilia Gonzaga z roku 1447, byla jeho jediná medaile ženy.

Antonio-Pisano-medal-of-Cecilia-Gonzaga

Na rubu medaile je Cecilia zobrazena skoro nahá s jednorožcem, v pozadí s noční krajinou a půlměsícem. Nahota symbolizuje její nevinnost a právě jako panna dokáže zkrotit jednorožce. Graham Pollard nazval ve svém katalogu tuto medaili plnou symbolizmu 'půvabnou a okouzlující noblesou'. Tato nádherná medaile byla vybrána historikem Stephen K. Scherem jako součást exhibice The Currency of Fame ( tak jako další čtyři medaile z této sbírky ) v letech  1994/5. V aukci by tato medaile mohla dosáhnout až na 65,000 liber.

Některé z dalších neméně důležitých medailí této aukce prezentované na fotografiích zde, jsou takové skvosty jako medaile Hanse Reinharta seniora (c.1510-1581) Silver Trinity Medal (Moritz-pfennig) ( Stříbrná medaile trojjedinosti ), Alfonso Ruspagiari olověná medaile ženy pozorovaná tváří z profilu, bronzová medaile Sperandio, Bartolommeo Pendaglia, a bronzová medaile Pietro Bembo (1470 - 1547).

Pietro-Bembo-1470-1547-Bronze
Starší aktuality


Archiv aktualit