Vzhledem k nařízení vlády ČR fungují naše prodejny v omezeném režimu. Veškeré objednávky nad 10 000 Kč zasíláme ZDARMA. Více info na stránce oznámení.

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Košík
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Sbírka renezančních medailí Michaela Halla dána do aukce

Autor: Internet

H.Baldwin & Sons Ltd hrdě oznamují světu, že pořádají aukci pro sbírku nádherných renezančních medaillí Newyorkského znalce a sběratele Michaela Halla. Sbírka obsahuje na 2000 medailí což jí dělá jednu z největších prodávaných sbírek renezančních medailí od dob Max and Maurice Rosenheim (Sotheby 1923) a Henry Oppenheimer (Christie's 1936). První aukce se bude konat v květnu 2010.

Než se rozhodl pro svět antiky, Michael Hall trávil svá dřívější léta v Hollywoodu. V roce 1946 ztvárnil roli syna Frederica March ve filmu "The Best Years of our Lives" od Williama Wylera. Hlavní část sbírky byla formována v šedesátých a sedmdesátých letech v období kdy Hall žil v Londýně.

Silver-Trinity-Medal

Medaile byly převážně nakoupeny od různých dealerů v Londýně a v dalších Evropských centrech než na aukcích. V následujících letech sbírka byla málokdy spatřena. Michael Hall daroval většinu svých britských medailí muzeu v Los Angeles, ale některé skvosty budou nabídnuty v aukci.

Síla této sbírky je v dřívějších Italských medailích, ačkoli nabízí úžasné medaile z pozdější Itálie, Francie, Německa, Říše Římské a Holandska. Dále jsou nabízeny Papežské medaile ( většina z nich byly otisknuty v publikaci z roku 1981 Roma Resurgens, Papal Medals from the Age of the Baroque ) a Florentínské barokní medaile.

Bust-of-a-Woman-Viewed-by-a-Face-in-Profile

Jedna z nejdůležitějších medailí v prvním prodeji bude Pisanellův bronzový portrét Cecilii Gonzagy. Antonio Pisano, zvaný Pisanello (c. 1395 - c. 1455) byl první umělec, který kolem roku 1435 vložil portrét do formátu medaile. Medaile 21 leté Cecilia Gonzaga z roku 1447, byla jeho jediná medaile ženy.

Antonio-Pisano-medal-of-Cecilia-Gonzaga

Na rubu medaile je Cecilia zobrazena skoro nahá s jednorožcem, v pozadí s noční krajinou a půlměsícem. Nahota symbolizuje její nevinnost a právě jako panna dokáže zkrotit jednorožce. Graham Pollard nazval ve svém katalogu tuto medaili plnou symbolizmu 'půvabnou a okouzlující noblesou'. Tato nádherná medaile byla vybrána historikem Stephen K. Scherem jako součást exhibice The Currency of Fame ( tak jako další čtyři medaile z této sbírky ) v letech  1994/5. V aukci by tato medaile mohla dosáhnout až na 65,000 liber.

Některé z dalších neméně důležitých medailí této aukce prezentované na fotografiích zde, jsou takové skvosty jako medaile Hanse Reinharta seniora (c.1510-1581) Silver Trinity Medal (Moritz-pfennig) ( Stříbrná medaile trojjedinosti ), Alfonso Ruspagiari olověná medaile ženy pozorovaná tváří z profilu, bronzová medaile Sperandio, Bartolommeo Pendaglia, a bronzová medaile Pietro Bembo (1470 - 1547).

Pietro-Bembo-1470-1547-Bronze
Starší aktuality


Archiv aktualit