Vzhledem k nařízení vlády ČR fungují naše prodejny v omezeném režimu. Veškeré objednávky nad 10 000 Kč zasíláme ZDARMA. Více info na stránce oznámení.

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Košík
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

První dámy USA pro rok 2010

Autor: Internet

first_spouses_buchanan Americká mincovna představila návrhy pro zlaté pamětní mince 2010 First Spouse. Tyto čtyři zlaté mince jsou věnovány prvním dámám USA Abigail Fillmore, Jane Pierce, James Buchanan's Liberty a Mary Todd Lincoln.

Série zlatých mincí First spouse odstartovala v roce 2007 společně s vydáním série Prezidentských dolarů. Každý rok mincovna vydává zlaté mince o váze půl unce ( 15,57g ) z 24 karátového zlata. Lícní strana mince většinou zobrazuje portrét první dámy a na rubu zachycuje její život a práci. Pokud president zastával úřad bez první dámy, licní strana ztvárňuje portrét Liberty (Svobody) a rubová strana se tematicky věnuje samotnému prezidentovi.

Zlatá mince Abigail Fillmore zobrazuje na své lícní straně portrét třinácté první dámy, navržený a vyrytý Phebe Hemphill. Rubová strana zachycuje Abigail Fillmore jak ukládá knihy do knihovny bílého domu, které vydávala. Rub mince byl navržen Susan Gamble a vyryt Josephem Menna.

2010-abigail-fillmore

Portrét čtrnácté první dámy Jane Pierce na lícní starně mince byl navržen Donna Weaver a vyryt Don Everhartem. Rub zachycuje Jane Pierce jak sedí ve staré sněmovně senátu a poslouchá debaty týkající se problematiky otroctví. Autorem je opět Donna Weaver a rytecké úpravy na rubu mince provedl Charles Vickers.

2010-jane-pierce

Zlatá mince Liberty Jamese Buchanana zobrazuje na lícní straně reprodukci čtvrt dolaru Liberty Head Quarter Eagle, která byla produkována v letech 1840 až 1907 a byla původně navržena Christian Gobrechtem. Tento návrh je použit z důvodu absence první dámy. Rub mince zobrazuje mladého Jamese Buchanana jak pracuje v rodinném obchodě jako účetní. Autorem rubové strany je David Westwood a rytcem je Joseph Menna.

2010-buchanans-liberty

Návrh a rytecké úpravy od Phebe Hemphill na lícní straně mince zobrazující portrét šestnácté první dámy Mary Todd Lincoln. Rub mince zobrazuje Mary Todd Lincoln při návštěvě zraněných vojáků, kterým přináší květiny a knihy. Autorem je Joel Iskowitz rytcem Phebe Hemphill.

2010-mary-todd-lincoln
Starší aktuality


Archiv aktualit