+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Stříbrná mince Anděl 2010

Autor: Internet

V roce 1995 vydává mincovna Pobjoy britského souostroví Ostrova Man svou první stříbrnou minci zobrazující klasickou pózu svatého Michaela v zápase s drakem a pokračuje samozřejmě i nadále pro rok 2010 k již 15. výročí. Ku příležitosti tohoto výročí se mincovna rozhodla vydat tuto velmi populární minci v ryzím stříbře o váze 1 unce a raženou do vysokého reliéfu.

   Michael (hebr. Micha'el, lat. Michael, arab. Mika'il nebo Mikal, znamená doslova Kdo je jako Bůh, Bohu podobný). Michael je jedním z archandělů a je z nich patrně nejznámější. Jako o archandělovi jsou o něm zmínky ve Starém i Novém zákonu i v Koránu. Michael dle biblického vyprávění zachránil Daniela z jámy lvové. Muslimské učení ho popisuje s křídly barvy šafránu, na nichž jsou miliony tváří s miliony úst, které úpěnlivě prosí o milost pro lidstvo. Michael zvítězil nad drakem a proto je nebeským protějškem svatého Jiří. Toto často symbolizuje vítězství křesťanství nad pohanstvím, ale spíše je to symbolem vítězství božského řádu nad chaotickými silami temnot.

 Isle-of-Man-2010-High-Relief-Silver-Angel-Coin

Tato nádherná mince z ryzího stříbra 999 ,vůbec poprvé ražena do vysokého reliéfu  velmi detailně a precizně ve špičkové kvalitě proof o průměru 38.60mm a váze 31.103gms zobrazuje archanděla Michaela jak propichuje krk draka spolu se značkou 15 nad dračí hlavou , která upozorňuje na již zmíněné 15.výročí od vydání první stříbrné mince Anděl.

Lícní strana mince zobrazuje již tradičně portrét královny Alžběty II. od autora Ian Rank-Broadleyho. Mince budou vydány v nákladě 50,000 kusů a prvních 500ks označené jako 'První ražba' byly již exkluzivně odkoupeny společností Asset Marketing v USA.
Starší aktuality


Archiv aktualit