+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Aktuality

 

Španělská královská mincovna vydává "Klenoty numizmatiky"

Autor: Internet

Španělská mincovna vydává další mince ze série "Klenoty numizmatiky". Mince raženy ve kvalitě proof a v nominální hodnotě 50 euro ve stříbře, 20 euro a 100 euro pozlacené taktéž ve stříbře jsou věnovány 400 let starým stříbrným mincím 50 reales zvaným Cincuentín a zlatým mincím 100 Escudos zvaným Centén.

 cincuentin-silver-proof

Původně mince Cincuentín a Centén byly raženy zhruba 90 km severozápadně od Madridu v Real Ingenio de Segovia (Segovia mincovna), kterou založil v roce 1583 Král Filip II. Jelikož byly použity přístroje od bratrance Ferdinanda II., mincovna byla schopna produkovat kulaté mince s téměř perfektní hranou, což bylo velmi neobvyklé pro mince v té době ražené tradičním kladivovým způsobem. Originální verze těchto mincí se mohou na aukcích vydražit za velmi vysoké ceny. Naposledy zlatá mince 100 Escudos byla v Barceloně vydražena za 800.000 euro.

Tyto dvě moderní verze zobrazují na svém rubu celý design vzatý z originálu. Líc zobrazuje menší reprodukci originálu obklopenou moderními elementy jako je nominální hodnota, datum vydání a značka španělské mincovny. 50 euro mince je ražena z 92.5% ryzího stříbra o váze masivních 168.75g a průměru 73mm. Pozlacená 100 euro mince je taktéž ražena z 92.5% ryzího stříbra o průměru 73mm, ale o váze 168.88g.

 centen-gold-proof

Mince budou vydány v nákladu pouze 6.000 ks ve stříbře a 3.000ks pozlacených, v prezentační krabičce s certifikátem věrohodnosti od Španělské mincovny.
Starší aktuality


Archiv aktualit