+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Sada stříbrných mincí Great River Journeys

Autor: Internet

Great-River-Journeys-Silver-Coins-Proof-Set Perth mincovna vydává sadu pěti krásně barvených stříbrných mincí Great River Journeys věnovanou tematicky významným řekám světa. Od pradávna člověk byl přitahován vodou a to nejen kvůli její životadárné podstatě, ale i kvůli jídlu a rychlejší přepravě. Právě plavby na řekách jsou námětem pro tuto sadu stříbrných mincí a reprezentují tyto návrhy na svých rubových stranách.  

První mince ze sady je věnována řece Rýn, na které je zobrazen plující křižník. V pozadí je barevně zobrazena krajina spolu s hradem Burg Stahleck blízko Bacharachu v Německu.

Další mince zobrazuje řeku Volhu taktéž s plujícím křižníkem spolu s barevným vyobrazením Tolga klášteru umístěným v pozadí.

Mohutná řeka Jang-c'-ťiang protékající Asií je zobrazena spolu s bambusovou pramicí a nádhernou barevnou krajinou Wu Gorge.

Great-River-Journeys-Silver-Coins

Jako další je tu řeka Mississippi a parní lod' vyobrazena před barevným mostem Greater New Orleans s horizontem v pozadí.

Poslední mince ze sady nemůže být věnována žádné jiné řece než nejdelší řece světa Nil s vyobrazením dvou tradičních lodí 'feluccas' spolu se sochou Egyptského faraona Ramessese II. v oblasti zvané Chrám Luxoru. V pozadí je barevně zobrazeno poříčí.

Portrét Královny Alžběty od Raphaela Makloufa je na lícní straně mince s nápisy 'Queen Elizabeth II,' '1 Dollar,' 'Tuvalu' a datem '2010.'Každá mince je ražena z 99% ryzího stříbra a sady jsou dodávány v krásných prezentačních krabičkách spolu s ilustrovanou brožurou a certifikátem věrohodnosti v nákladu pouze 1500 kusů.
Starší aktuality


Archiv aktualit