Od 10. května jsou naše prodejny opět otevřeny. Více info na stránce oznámení.

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Košík
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Sada stříbrných mincí Great River Journeys

Autor: Internet

Great-River-Journeys-Silver-Coins-Proof-Set Perth mincovna vydává sadu pěti krásně barvených stříbrných mincí Great River Journeys věnovanou tematicky významným řekám světa. Od pradávna člověk byl přitahován vodou a to nejen kvůli její životadárné podstatě, ale i kvůli jídlu a rychlejší přepravě. Právě plavby na řekách jsou námětem pro tuto sadu stříbrných mincí a reprezentují tyto návrhy na svých rubových stranách.  

První mince ze sady je věnována řece Rýn, na které je zobrazen plující křižník. V pozadí je barevně zobrazena krajina spolu s hradem Burg Stahleck blízko Bacharachu v Německu.

Další mince zobrazuje řeku Volhu taktéž s plujícím křižníkem spolu s barevným vyobrazením Tolga klášteru umístěným v pozadí.

Mohutná řeka Jang-c'-ťiang protékající Asií je zobrazena spolu s bambusovou pramicí a nádhernou barevnou krajinou Wu Gorge.

Great-River-Journeys-Silver-Coins

Jako další je tu řeka Mississippi a parní lod' vyobrazena před barevným mostem Greater New Orleans s horizontem v pozadí.

Poslední mince ze sady nemůže být věnována žádné jiné řece než nejdelší řece světa Nil s vyobrazením dvou tradičních lodí 'feluccas' spolu se sochou Egyptského faraona Ramessese II. v oblasti zvané Chrám Luxoru. V pozadí je barevně zobrazeno poříčí.

Portrét Královny Alžběty od Raphaela Makloufa je na lícní straně mince s nápisy 'Queen Elizabeth II,' '1 Dollar,' 'Tuvalu' a datem '2010.'Každá mince je ražena z 99% ryzího stříbra a sady jsou dodávány v krásných prezentačních krabičkách spolu s ilustrovanou brožurou a certifikátem věrohodnosti v nákladu pouze 1500 kusů.
Starší aktuality


Archiv aktualit