+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Čtvrt dolar Northern Mariana Islands právě vychází

Autor: Internet

quaters Právě vychází čtvrt dollar Severní Mariany od Americké mincovny. Tyto mince jsou šestým a zároveň posledním vydáním v roce 2009 pro District of Columbia a americká teritoria.

Před vydáním Mariana Islands byly mince tematicky věnovány District of Columbia, the Commonwealth of Puerto Rico, Guam, American Samoa a the U.S. Virgin Islands. Všechny tyto mince byly vydány v roce 2009 a okamžitě navazovaly na program půl dolaru, který začal od roku 1999 - 2008.

Líc každého čtvrt dolaru zobrazuje portrét George Washingtona zatímco rub zachycuje Severní Mariany a jejich ostrovní bohatství ve formě země, moře a větru. Vápencové Latte ( dávná stavba ) je zobrazena blízko pláže spolu s kánoí, která pluje v moři. Nad nimi letí dva rackové ve svém klasickém synchronním stylu. Rub mince byl navržen Richard Mastersem a vyryt Phebe Hemphillovu.

Mariana Islands Quarters budou vydány v běžné kvalitě a dodávány v typických rulích nebo pytlích nejméně po 40 kusech. Na speciálním balení je vytištěna značka mincovny ve Filadelfii nebo Denveru, nominální hodnota a logo mincovny. Cena se bude pohybovat kolem $33.

2009-northern-mariana-islands-quarter

Severní Marianské ostrovy jsou státem, který je volně přidružen k USA. Tvoří ho 16 ostrovů ležících v západní části Tichého oceánu, v tropickém klimatickém pásu. Hlavním městem je Saipan.
Starší aktuality


Archiv aktualit