+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Aktuality

 

Čtvrt dolar Northern Mariana Islands právě vychází

Autor: Internet

quaters Právě vychází čtvrt dollar Severní Mariany od Americké mincovny. Tyto mince jsou šestým a zároveň posledním vydáním v roce 2009 pro District of Columbia a americká teritoria.

Před vydáním Mariana Islands byly mince tematicky věnovány District of Columbia, the Commonwealth of Puerto Rico, Guam, American Samoa a the U.S. Virgin Islands. Všechny tyto mince byly vydány v roce 2009 a okamžitě navazovaly na program půl dolaru, který začal od roku 1999 - 2008.

Líc každého čtvrt dolaru zobrazuje portrét George Washingtona zatímco rub zachycuje Severní Mariany a jejich ostrovní bohatství ve formě země, moře a větru. Vápencové Latte ( dávná stavba ) je zobrazena blízko pláže spolu s kánoí, která pluje v moři. Nad nimi letí dva rackové ve svém klasickém synchronním stylu. Rub mince byl navržen Richard Mastersem a vyryt Phebe Hemphillovu.

Mariana Islands Quarters budou vydány v běžné kvalitě a dodávány v typických rulích nebo pytlích nejméně po 40 kusech. Na speciálním balení je vytištěna značka mincovny ve Filadelfii nebo Denveru, nominální hodnota a logo mincovny. Cena se bude pohybovat kolem $33.

2009-northern-mariana-islands-quarter

Severní Marianské ostrovy jsou státem, který je volně přidružen k USA. Tvoří ho 16 ostrovů ležících v západní části Tichého oceánu, v tropickém klimatickém pásu. Hlavním městem je Saipan.
Starší aktuality


Archiv aktualit