Vzhledem k nařízení vlády ČR fungují naše prodejny v omezeném režimu. Veškeré objednávky nad 10 000 Kč zasíláme ZDARMA. Více info na stránce oznámení.

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Košík
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Rakouské železnice budoucnosti na stříbrné minci

Autor: Internet

Rakouská mincovna vydala v pořadí šestou stříbrnou pamětní minci v nominální hodnotě 20 euro v sérii věnovanou vlakům Rakouska. Železnice budoucnosti je velmi detailně zhotovená a tím velmi lákavá pro numismatiky z celého světa.railjet

Líc mince zobrazuje rakouskou pýchu 'Railjet' jak vyjíždí z tunelu do cílové stanice. Tento úžasný vysokorychlostní osobní vlak se vydal na trasu Budapešť, Vídeň a Mnichov poprvé v loni 2008 aby zajistil pasažérům rychlé a především pohodlné cestování. Luxusní a moderní design Railjetu doplňuje i skvělé telefonní spojení díky speciálně zabudovanému mobilnímu zesilovači signálu uvnitř vlaku. Jak samotný vlak tak i jeho okolí ( zvláště krajina a kamení u kolejnic) je velmi detailně zhotovené. Nominální hodnota 20 Euro je umístěna vlevo nahoře a nápis Republic Osterich 2009 (Republika Rakouska) je umístěn dole pod vlakem.

Austria-Railway-of-the-Future-Silver-Coin

Rub mince zobrazuje elektrickou posunovací lokomotivu používanou k seřazování ostatních vlaků před odjezdem. Znovu zde můžeme vidět nádherně detailní propracování každého z vagonů. Nápis Verschublok 1063 je umístěn dole pod vagóny.

Mince jsou navrženy Th. Pesendorferem a H. Andexlingerem a raženy v kvalitě proof z 90% ryzího stříbra o váze 18 g  o průměru 34mm v nákladě pouze 50,000 kusů.
Starší aktuality


Archiv aktualit