Od 10. května jsou naše prodejny opět otevřeny. Více info na stránce oznámení.

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Košík
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Rakouská mincovna vydává zlatou minci Koruna Arcivévody

Autor: Internet

Rakouská mincovna vydává již druhou zlatou minci ze série "Koruny domu Habsburků". Tato nová zlatá pamětní mince v nominální hodnotě 100 euro je věnována Arcivévodské koruně Rakouska. Této koruně se taktéž přezdívá "Čepice Arcivévody" díky sametově červené výstelce uvnitř koruny. pin_gold_plated

Líc mince zobrazuje korunu umístěnou tradičně na polštáři. Precizně zhotovený polštář byl používán k představení koruny v paláci, v ulicích Vídně a v katedrále. Čepice Arcivévody je diadém osmi zlatých hrotů vyzdoben smaltem, perlami a drahokamy. Nápis "Republik Oesterreich" (Rakouská Republika) je umístěn nad korunou, nominální hodnota "100 Euro" a rok vydání jsou umístěny na levé straně. Pod polštářem je umístěn nápis "Oesterreichischer Erzherzogshut" (Rakouská čepice Arcivévody).

Rub mince zobrazuje slavnostní průvod. Tři vysocí úředníci nesou korunu, kouli a žezlo ulicí Graben od paláce do katedrály. Vojáci na levé straně je doprovázejí tlukotem bubnů, za nimi jsou vidět luxusní domy obvykle se spoustou obchodů v přízemí, některé z nich jsou tam dodnes. Na pravé straně lze spatřit barokní monument, který byl postaven jako vzpomínka na zachvácení morem a stále v této ulici stojí.

archduke_gold_coin

Zlatá mince byla navržena rytcem Helmut Andexlingerem, je ražena ve kvalitě proof a v maximálním nákladě 30,000 kusů. Každá mince je chráněna plastovou kapslí a uložena do krabičky spolu s číslovaným certifikátem věrohodnosti. K minci je přidána i jedinečná pozlacená klopa s miniaturou koruny.

"Koruny domu Habsburků" je série pěti minci, která začala v roce 2008 vydáním zlaté mince ve kvalitě proof "Koruna Císaře Římského". Každá mince je vydána každý rok v listopadu až do roku 2012 v kvalitě proof o průměru 30mm o váze 16g z 98.6% ryzího zlata.
Starší aktuality


Archiv aktualit