+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Košík
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Stříbrná mince Sté výročí Australského letectví pro rok 2010

Autor: Internet

Harry Houdini je jméno, které se bude vždy spojovat s kouzly a jeho kaskadérskými kousky. Jen málokdo, ale ví, že Harry Houdini byl taktéž pilot v počátcích letectví a že byl prvním, který absolvoval nepřerušovaný let nad Austrálií.

Houdini si koupil Francouské letadlo Voisin v roce 1909 a rychle se naučil umění letectví. V roce 1910 se objevil v Austrálii se svou show plnou kouzel a při té příležitosti dostal pozvánku od Australian Aerial League aby ukázal své schopnosti pilota a zároveň udělal Australskému letectví reklamu.

18 března stejného roku v Diggers Rest blízko Melbourne Houdini dokázal udržet letadlo ve vzduchu, ale pouze méně než minutu. Nevzdával se a vzlétl znovu tentokrát do výšky 3 metrů na necelých pět minut. Při posledním pokusu tento slavný kouzelník dokázal nepřerušovaně jako první letět nad Austrálií. Houdini řekl: Svět na mě může zapomenout jako na kouzelníka, ale nikdy na mě nezapomene jako na průkopníka v letectví.

2010-Australian-Centenary-of-Flight-Silver-Proof-Coin

Mince na počest slavného Houdiniho letu je ražena v kvalitě proof z 99,9% ryzího stříbra o průměru 40.60 mm a šířky 4 mm v nákladě pouze 7,500 kusů.

Líc mince zobrazuje portrét Královny Alžběty II. spolu s nápisy 'Queen Elizabeth,' 'Australia,' '1 Dollar' a '2010', které portrét obklopují.

Rub mince barevně zachycuje Houdiniho letadlo Voisin umístěné na typickém reklamačním plakátu té doby. Pod leteadlem je nápis 'Diggers Rest March 18th 1910 Australian Centenary of Flight.' Mince bude dodávána v prezentační krabičce spolu s ilustrovanou brožurou a certifikátem věrohodnosti.
Starší aktuality


Archiv aktualit