+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Série stříbrných a niobových mincí Hrady Lucemburska

Autor: Internet

2009_Castles_of_Luxembourg coin Centrální banka Lucemburska začala nové série sběratelských mincí zobrazující hrady Lucemburska. Každá mince bude složena z niobového jádra obklopena stříbrem, podobně jako u velmi populárních mincí od Rakouské mincovny. První mince v této sérii bude vydaná na počest Hradu Vianden.

Hrad leží na skále nad městečkem Vianden. Nedávno byl restaurován a nyní slouží jako muzeum, které mapuje historii královských rodin Evropy od středověku. Hrad byl postaven mezi 11 a 14. stoletím na základech Římského 'castellum' a Karolínského útočiště. Je jedním z největších a nejkrásnějších hradů románské a gotické doby v Evropě.

Líc mince zobrazuje portrét Vévody Henri spolu s nápisem země a datumem vydání. Na rubu je vyobrazen hrad Vianden na skalách nad městem spolu s nápisy "Vianden" vlevo a nominální hodnotou 5 euro ve středu mince.

2009_Castles_of_Luxembourg coin Mince je jak již zmíněno složena z vnějšího prstence z 92,5% ryzího stříbra a vnitřního niobového jádra zbarveného do zelena. Průměr mince je 34mm, váha 16,6g a bude vydána ve standardní kvalitě, presentována v barevných informativních deskách.

Centrální banka Lucemburska zaměstnala na výrobu této série odborníky z Rakouské mincovny a je druhou zemí po Rakousku, která vydává stříbrné/niobové pamětní mince.
Starší aktuality


Archiv aktualit