Od 10. května jsou naše prodejny opět otevřeny. Více info na stránce oznámení.

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Košík
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Pamětní medaile Ben Hur Live od Britské mincovny

Autor: Internet

Anglická královská mincovna vydává pamětní medaili na počest nové produkce živého vystoupení Ben Hur. Je to vůbec poprvé kdy královská mincovna mincovna takto oslavuje divadelní hru. Zároveň tímto oslavuje i 50.výročí filmu z roku 1959.

Ben Hur: Příběh Kristův (Ben-Hur: A Tale of the Christ) je román generála Wallaceho, který je nejprodávanější román pocházející z 19. století a jeden z nejúspěšnějších románů všech dob. Poprvé vyšel u nakladatelství Harper & Brothers 12. listopadu 1880, v součtu všech jeho vydání vyšlo dohromady asi 50 milionů výtisků.

Román se dočkal řady adaptací, především čtyř filmových a jedné divadelní. Nejslavnější z nich se stal velkofilm Ben Hur z roku 1959 s Charltonem Hestonem v hlavní roli, který získal 11 Oscarů a stal se jedním z nejúspěšnějších filmů v historii.

ben_hur_medal

Medaile je navržena hlavním rytcem královské mincovny Matthew Bonaccorsim a zobrazuje povoz tažený koňmi v závodě římské arény spolu s logem Ben Hur Live na líci a Ben Hur portrétem na rubu.

Pouze 50,000 kusů těchto exkluzivních medailí Ben Hur Live bude vyrobeno a první čtyři budou prezentovány producentu Franz Abrahamovi a hlavním hercům Sebastian Thrun jako Ben Hur, Michael Knese  jako Messala and Lili Gesler jako Esther. Každá medaile je vyrobena z mosazné mědi ve kvalitě standard a je dodávána v prezentačním pouzdře.
Starší aktuality


Archiv aktualit