+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Pamětní medaile Ben Hur Live od Britské mincovny

Autor: Internet

Anglická královská mincovna vydává pamětní medaili na počest nové produkce živého vystoupení Ben Hur. Je to vůbec poprvé kdy královská mincovna mincovna takto oslavuje divadelní hru. Zároveň tímto oslavuje i 50.výročí filmu z roku 1959.

Ben Hur: Příběh Kristův (Ben-Hur: A Tale of the Christ) je román generála Wallaceho, který je nejprodávanější román pocházející z 19. století a jeden z nejúspěšnějších románů všech dob. Poprvé vyšel u nakladatelství Harper & Brothers 12. listopadu 1880, v součtu všech jeho vydání vyšlo dohromady asi 50 milionů výtisků.

Román se dočkal řady adaptací, především čtyř filmových a jedné divadelní. Nejslavnější z nich se stal velkofilm Ben Hur z roku 1959 s Charltonem Hestonem v hlavní roli, který získal 11 Oscarů a stal se jedním z nejúspěšnějších filmů v historii.

ben_hur_medal

Medaile je navržena hlavním rytcem královské mincovny Matthew Bonaccorsim a zobrazuje povoz tažený koňmi v závodě římské arény spolu s logem Ben Hur Live na líci a Ben Hur portrétem na rubu.

Pouze 50,000 kusů těchto exkluzivních medailí Ben Hur Live bude vyrobeno a první čtyři budou prezentovány producentu Franz Abrahamovi a hlavním hercům Sebastian Thrun jako Ben Hur, Michael Knese  jako Messala and Lili Gesler jako Esther. Každá medaile je vyrobena z mosazné mědi ve kvalitě standard a je dodávána v prezentačním pouzdře.
Starší aktuality


Archiv aktualit