Od 10. května jsou naše prodejny opět otevřeny. Více info na stránce oznámení.

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Košík
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

100.výročí mládežnických hostelů oslavuje Německá mincovna

Autor: Internet

Německá mincovna bude vydávat stříbrnou minci ku příležitosti 100.výročí založení první mládežnické noclehárny a následně jejímu vzestupu nejen v Německu, ale i v několika dalších zemích světa. Mince budou vydány v nominální hodnotě 10 euro v kvalitě proof a standard.

Za původce myšlenky hostelu je považován Richard Schirrmann, učitel z Vestfálska. Společně se svými žáky odstraňoval každý večer lavice z učebny, aby v ní v noci a o víkendech mohli přespávat cestující studenti. Roku 1912 vyšel v Německu první průvodce po hostelech, který obshoval 65 hostelů. Do roku 1919 se síť německých hostelů rozrostla na 300, do roku 1932 přesáhl jejich počet 2000. Hostely se šířily i do Švýcarska, Polska, Nizozemska, Norska, Dánska, Francie, Belgie a na britské ostrovy.

Roku 1932 se setkání v Amsterdamu stalo základem první mezinárodní hostelové federace (International Youth Hostel Federation - IYHF), se zastoupením evropských a severoafrických zemí a Nového Zélandu. Roku 1933 se připojili i první zástupci USA.

youth_hostel_coin

V Česku vznikl hostel například již před první světovou válkou ve Vrchlabí. Roli hostelů hrály do značné míry také turistické ubytovny Klubu českých turistů a Sokola, které po nástupu socialismu přešly pod ČSTV. Členem dvou mezinárodních hostelových asociací byla od 60. let Cestovní kancelář mládež (CKM) spadající pod Socialistický svaz mládeže).

Líc mince zobrazuje motiv orla - státní znak Federální republiky Německa spolu s nápisy "Bundesrepublik Deutschland 2009" a nominální hodnotou 10 euro. Rub mince zobrazuje moderní logo Německé asociace hostelů spolu s nápisem 100.výročí. Pod ním je vyobrazeno město Altena, kde se nacházel první hostel spolu s roky výročí 1909 - 2009.

Každá mince je ražena z 18g a 92,5% ryzího stříbra o průměru 32,50 mm jak ve standard kvalitě tak ve špičkové kvalitě proof. Mince v kvalitě proof budou dodávány v ochranných  v plastových kapslích.
Starší aktuality


Archiv aktualit