+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Senátor Edward William Brooke III Zlatá medaile kongresu

Autor: Internet

Někdejší senátor Edward William Brooke III byl 28.října 2009 vyznamenán prezidentem Barackem Obamou zlatou medailí kongresu za vyjímečné a oddané služby národu.

Zlatá medaile byla udělena senátoru Brookovi za jeho obdivuhodné služby veřejnosti. Byl jedním z prvních Afroameričanů jenž zastávali federální úřad. Byl zároveň první Afroameričan zvolený do Amerického senátu veřejnými volbami, kde úspěšně sloužil od 3. ledna 1967 až do 3. ledna 1979. Během jeho prvního období byl Brooke přiřazen do Prezidentova sektoru pro veřejné nepokoje kde se jeho práce ohledně diskriminace stala základem zákonu občanských práv 1968.

brooke_medal

Zlatá medaile kongresu byla navržena a vyrobena mincovnou Spojených států. Líc medaile zobrazuje senátorův portrét s nápisem "Edward William Brooke." Líc byl navržen a zhotoven Don Everhartem. Rub medaile zobrazuje hlavní budovu Spojených států a státní budovu Massachusetts mezi větvemi olivovníku spolu s nápisy ve středu medaile "America's greatness lies in its wondrous diversity / Our magnificent pluralism has made this country great Our ever-widening diversity will keep us great". Dalšími nápisy jsou "Act of Congress 2008" v horní části a "Massachusetts State House" v dolní části medaile. Rub byl navržen a zhotoven Phebe Hemphillem. Americká mincovna taktéž připravuje k vydání 7.6cm  a 3.8cm medaile z bronzu.
Starší aktuality


Archiv aktualit