+420 232 003 050 – zákaznická linka 

po–pá 08:30–17:00

Konzultace zdarma

Informace

 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

4 prodejny

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Aktuality

 

Zlatá mince Anděl vánoc 2009

Autor: Internet

Každé vánoce Ostrov Man vydává speciální zlaté mince anděla o váze 1/20 unce. Pro tento rok byly zvoleny jak nové tak tradiční prvky designu.

Od dob středověku mince anděla zobrazují Archanděla Michaela jak bojuje s drakem, věřilo se, že ten kdo tuto minci má dočká se štěstí a zdraví. Je úžasné, že tato tradice se stále udržela  a tak moderní mince anděla pokračuje v této legendě.

Mincovna Pobjoy vydala svou první zlatou minci anděla v roce 1984, která zobrazuje svatého Michaela a jeho velká křídla z peří jak překračuje draka chrlící oheň z tlamy. Vše obklopuje Keltská stuha spolu s vyobrazením Ostrova Man v horní části mince nazvaným Triskeles. Design 2009 kombinuje klasický motiv originálního návrhu včetně již zmíněné Keltské stuhy a křídel z peří spolu s moderním pojetím svatého Michaela jak bojuje s drakem. Symbol Ostrova Man 'Triskeles' je taktéž vyobrazen na štítu svatého Jiří.

2009-Isle-of-Man-Christmas-Angel-Gold-Coin

Tento rok je to šestá mince ve 12 dení vánoční sérii a jako každá zlatá mince Anděl i tato má svou skrytou značku. Tato kolekce potrvá ještě dalších šest let. Mince je vyrobena z 24 karátového zlata a na svém líci nese portrét Královny Alžběty navržený Ian Rank-Broadleym.

Mince byly raženy na čtyřikrát kvůli úžasnému zrcadlovému efektu a té nejvyšší kvalitě. Každá mince je dodávána v plastové kapsli a prezentována v ručně vyrobené krabičce spolu s certifikátem věrohodnosti.
Starší aktuality


Archiv aktualit