Pobočka Liberec je z důvodu nemoci uzavřena. Za vzniklé potíže se omlouváme.
+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Zlatá mince Anděl vánoc 2009

Autor: Internet

Každé vánoce Ostrov Man vydává speciální zlaté mince anděla o váze 1/20 unce. Pro tento rok byly zvoleny jak nové tak tradiční prvky designu.

Od dob středověku mince anděla zobrazují Archanděla Michaela jak bojuje s drakem, věřilo se, že ten kdo tuto minci má dočká se štěstí a zdraví. Je úžasné, že tato tradice se stále udržela  a tak moderní mince anděla pokračuje v této legendě.

Mincovna Pobjoy vydala svou první zlatou minci anděla v roce 1984, která zobrazuje svatého Michaela a jeho velká křídla z peří jak překračuje draka chrlící oheň z tlamy. Vše obklopuje Keltská stuha spolu s vyobrazením Ostrova Man v horní části mince nazvaným Triskeles. Design 2009 kombinuje klasický motiv originálního návrhu včetně již zmíněné Keltské stuhy a křídel z peří spolu s moderním pojetím svatého Michaela jak bojuje s drakem. Symbol Ostrova Man 'Triskeles' je taktéž vyobrazen na štítu svatého Jiří.

2009-Isle-of-Man-Christmas-Angel-Gold-Coin

Tento rok je to šestá mince ve 12 dení vánoční sérii a jako každá zlatá mince Anděl i tato má svou skrytou značku. Tato kolekce potrvá ještě dalších šest let. Mince je vyrobena z 24 karátového zlata a na svém líci nese portrét Královny Alžběty navržený Ian Rank-Broadleym.

Mince byly raženy na čtyřikrát kvůli úžasnému zrcadlovému efektu a té nejvyšší kvalitě. Každá mince je dodávána v plastové kapsli a prezentována v ručně vyrobené krabičce spolu s certifikátem věrohodnosti.
Starší aktuality


Archiv aktualit