+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Americká mincovna představuje zlaté Buffalo mince 2009

Autor: Internet

Skoro po roce nejistoty, zbývající detaily zlaté mince American Buffalo 2009 byly Americkou mincovnou konečně odhaleny. Mince vydány ve standard kvalitě jsou v prodeji od minulého týdne a v kvalitě proof půjdou do prodeje koncem tohoto měsíce.

Zlatá mince American Buffalo 2009 je vyrobena z 24 karátového zlata a byla vydávána Americkou mincovnou od roku 2006. Design mince vychází z návrhu James Earle Frasera z roku 1913, který byl vyražen na Buffalo niklu typu 1. Líc zobrazuje portrét Amerického indiána a rub Amerického bizona.

Mince ve standard kvalitě šly do prodeje 15.října 2009. Americká mincovna většinou neprodává mince přímo veřejnosti, ale skrze autorizované prodejce, kteří pak prodávají mince jiným dealerům a ti pak veřejnosti. Cena těchto mincí se obvykle určuje podle ceny zlata na trhu. 22 října Americká mincovna prodala na 86,000 kusů jednouncových mincí což se již blíží ke 172,000 kusům prodaným za celý rok 2008.

gold_philharmonic_2000_euro

Mince v kvalitě proof půjdou do prodeje dnes 29.října 2009 a bude možné si je objednat po 12 hodině odpoledne východního času. Jednouncové proof mince budou dodávány v luxusní dřevěné krabičce vyplněné koženkou. Certifikát věrohodnosti podepsaný ředitelem Americké mincovny bude přidělen ke každé minci. Cena bude určena podle průměru ceny zlata během jednoho týdne. Když se cena zlata nezmění měla by se cena mince pohybovat kolem 1,360 dolarů. Proof mince nebudou vydány v limitovaném nákladu.
Starší aktuality


Archiv aktualit