+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

V Británii byla mince poprvé navržena dítětem

Autor: Internet

Devítiletá holčička Florence Jackson z Bristolu ve Velké Británii se stala vůbec prvním dítětem, které kdy spolupracovalo a navrhlo design anglické mince pro Anglickou Královskou  mincovnu.Florence-Jackson and coin

Florence  dostala jedinečnou příležitost když vyhrála televizní soutěž v populárním dětském pořadu CBBC Blue Peter o nejlepší design mince k oslavám Olympijských her v Londýně 2012. Soutěž se stala jednou z nejpopulárnějších a nejsledovanějších televizních dětských soutěží a Florence porazila na 17,000 soutěžících.

Florence řekla:"Byla jsem hrozně šťastná a zároveň překvapená, že jsem vyhrála. Nikdy před tím jsem se soutěže v Blue Peter neúčastnila, ale tentokrát jsem moc chtěla, protože miluju malování.Vybrala jsem skok vysoký, protože jsem ho viděla v televizi a líbilo se mi to. Bylo úžasný navštívit Královskou mincovnu a vidět jak se moje kresba mění v minci. Nemůžu se dočkat až ji uvidím v mé peněžence."

Florence navštívila mincovnu spolu s Olympijským vítězem Denise Lewisem a moderátorem Blue Petera Andy Akinwolerem. Její vítězný návrh bude vyobrazen na rubu 50 pence v roce 2010 na počest Olympijským a Paralympijským hrám.

2010-50-pence-coin

Denise Lewis řekl: "Její design je jednoduchý a efektivní a jsem moc rád, že mám tu čest ho vidět jako první. Florence si rozhodně výhru zasloužila a dokazuje tím jak se každý může stát důležitou součástí Olympijských her v Londýně 2012."

Florenčin design je prvním ze série 29 oficiálně licencovaných 50 pencí pro Olympijské hry v Londýně 2012 a vytvoří tím věčnou památku na nejvýznamnější sportovní událost Anglie této generace. Zbývajících 28 designů bude odhaleno v roce 2010 po jedné z největších soutěží pořádanou Královskou mincovnou.

Nedávno Královská mincovna oslavila 40 let od vydání první 50 pence. Florenčin design je pouze 17 návrhem od té doby a prvním návrhem vytvořený dítětem během 1100 let historie Královské mincovny.
Starší aktuality


Archiv aktualit