+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Aktuality

 

Medaile Olympijských a Paralympijských her 2010

Autor: Internet

vancover_gold_metal Kanadská královská mincovna právě vyrobila medaile ve spolupráci s Vancouver Organizační Komisí a dodavatelem kovu Teck Resources Limited pro zimní Olympijské a Paralympijské hry , které se budou konat ve Vancouveru v roce 2010.

Třicet čtyři inženýrů, rytců, techniků a produkčních expertů spojili síly aby vytvořili nezapomenutelné série medailí pro sportovce.

Medaile statečně vyzdvihují ikonu moře a hor Vancouver-Whistler krajiny. Tento počin z hlediska kreativity a technické dovednosti tvoří novou kapitolu v historii Olympijských a Paralympijských medailí.

Z hlediska motivu zachycený laserovou technikou bude každá medaile jedinečná a originální. Průměr medailí je 100 mm, jejich síla 6 mm a ve zlatě budou vážit 556g, ve stříbře 550g a v bronzu 500g což je dělá nejtěžšími medailemi v historii her.

Olympic and Paralympic-Winter-Games-Medals

Mincovna vyprodukovala ve své základně v Ottawě na 615 kusů zlatých, stříbrných a bronzových medailí kulatého tvaru pro Olympijské vítěze a 399 čtvercového tvaru pro Paralympijské vítěze.

Návrhy, vývoj prototypů těchto ambiciózních medailí zabralo celý rok. Třicet kroků ve vývoji, přes 2817(402 dnů) hodin výroby bylo nutných k dovršení dokonalosti a spokojenosti Kanadské mincovny.
Starší aktuality


Archiv aktualit