Od 10. května jsou naše prodejny opět otevřeny. Více info na stránce oznámení.

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Košík
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Richard Lví srdce Stříbrná pamětní mince

Autor: Internet

Rakouská mincovna bude vydávat druhou minci v nominální hodnotě 10 euro ze série stříbrných pamětních mincí "Tales and Legends in Austria" ( Rakouské pověsti a legendy ). Pro nynější minci bylo zvoleno téma zajetí Krále Richarda I. na jeho cestě domů ze třetí křižácké výpravy v roce 1192 a pověst o jeho věrném příteli Blondelovi, který objevil hrad ve kterém byl král uvězněn.

Líc stříbrné pamětní mince zobrazuje Blondela na koni pod hradem Dürnstein jak hraje na mandolínu a zpívá a tím skrytě komunikuje s králem. Rub mince zobrazuje zajmutí Richarda Lví srdce v kuchyni hostince v Erdbergu. Leopold a jeho dva vojáci prohlédli jeho přestrojení za pomocníka v kuchyni jak připravuje pečené kuře. Pod Richardovým pláštěm lze spatřit tři lvi Anglie zdobící jeho hrud'.

Mince jsou raženy z 92.5% ryzího stříbra v nákladě 40000 kusů kvality proof, 30000 ve speciální standardní kvalitě a 130000 kusů v kvalitě standard v nominální hodnotě 10 euro.

richard_silver_10_euro

Richard Lví srdce a Rakouské vězení

Při návratu z výpravy jej na vánoce 1192 zajal nedaleko Vídně babenberský vévoda a vládce nad Rakouskem a Štýrskem Leopold, který měl s Richardem rozepře už z doby, kdy ve Svaté zemi společně dobyli město Akkon. Při této válečné výpravě došlo k ostrým sporům o to, zda jsou korouhve Leopolda V. svým významem rovnocenné korouhvím Richarda I.

6. ledna 1193 se Jindřich VI. v Řezně setkal se svým vznešeným zajatcem. V únoru 1193 bylo dohodnuto, že Richard dá za své propuštění císaři 100 000 hřiven stříbra a polovinu z této částky dostane Leopold Babenberský jako věno Eleonory Bretaňské, která se provdá za jeho syna.
Starší aktuality


Archiv aktualit