+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Stříbrné mince Eagle pro rok 2009 zrušeny

Autor: Internet

S neuvěřitelným oznámením přišla Americká mincovna ohledně výroby stříbrných mincí Eagle pro rok 2009 se značkou mincovny "W"( West Point ). Jejich zrušení jak v kvalitě proof tak standard je hořkým soustem zvláště pro sběratele, kteří sestavují svou sbírku již od roku 1896.

Ikdyž rozhodnutí Americké mincovny je velkým zklamáním, není zas tak velkým překvapením. Mince Eagel totiž prorazili za poslední rok rekord v prodeji a to na neuvěřitelných 21 milionů. Tak obrovská poptávka povede pravděpodobně i ke zrušení mincí Eagle ve zlatě jak v kvalitě proof tak standard.

svatba

Stříbrný Eagle 2008 byl dokonce v srpnu pozastaven kvůli stejné obrovské poptávce. Už se zpět na trh nevrátil a posléze v březnu Americká mincovna oficiálně pozastavila mince Eagle 2009 spolu s vyjádřením, že jakmile dostatečné inventáře stříbrných mincí budou zaplněny, aby mohly uspokojit poptávku trhu, výroba se opět rozjede. Ovšem tak se nestalo a sběratelé mají velké obavy ohledně produkce pro rok 2010, které provází podobné vyjádření jenž se už rok a půl nezměnilo.

Návrh na stříbrném Eaglu "Walking Liberty" od A.A. Weinmana byl poprvé představen v roce 1917 na stříbrném půl dolaru a je mnoha sběrateli považován za nejhezčí návrh, který kdy byl vyražen na minci.
Starší aktuality


Archiv aktualit