+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Zlatá a Stříbrná svatba?

Autor: Internet

Každá země má různé zvyky, ale během let se zvyk dávat hodnotné dary při výročí svatby spojil v jedno. Původ této tradice nalezneme ve středověkém Sasku kde k 25. výročí svatby byl pár obdarován svými příbuznými a nejbližšími přáteli stříbrným věncem.

Částečně jim tím pogratulovali ke štěstí, které jim přineslo tolik krásných roků spolu a částečně oslavili skutečnost, že právě vstupují do do dalších let plných harmonie směrem k 50. výročí, kde budou obdarováni věncem zlatým.

svatba

Tato výročí se od té doby označují za Stříbrnou a Zlatou svatbu. Během několika let se k těmto tradicím připojila i další výročí svatby jako jsou: 5. výročí tzv. Dřevěná, 10.výročí tzv. Cínová, 15.výročí tzv. Křišťálová, 20.výročí tzv. Porcelánová, 30.výročí tzv. Perlová, 40.výročí tzv. Rubínová, 60.výročí´tzv. Diamantová.

Například ve Velké Británii se diamantová svatba slavila při 75. výročí, ale časem se toto výročí změnilo na šedesáté( což je přeci jen o něco reálnější). 60.výročí Královny Viktorie na trůnu bylo též označené za Diamantové výročí.

A tak jestli přemýšlíte o dárku pro novomanžele, budete se ženit či vdávat nebo vy sami slavíte výročí a chcete, aby váš dárek či vzpomínka zůstala stále krásná a nejen to získala časem i větší hodnotu, pak neváhejte a vyberte co jiného než Stříbrný svatební tolar či Zlatý svatební dukát. No a až budete slavit diamantovou svatbu tak nám zavolejte.

Stříbrný svatební tolar 2009 a Zlatý svatební dukát 2009
Starší aktuality


Archiv aktualit