+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Zlatá a Stříbrná svatba?

Autor: Internet

Každá země má různé zvyky, ale během let se zvyk dávat hodnotné dary při výročí svatby spojil v jedno. Původ této tradice nalezneme ve středověkém Sasku kde k 25. výročí svatby byl pár obdarován svými příbuznými a nejbližšími přáteli stříbrným věncem.

Částečně jim tím pogratulovali ke štěstí, které jim přineslo tolik krásných roků spolu a částečně oslavili skutečnost, že právě vstupují do do dalších let plných harmonie směrem k 50. výročí, kde budou obdarováni věncem zlatým.

svatba

Tato výročí se od té doby označují za Stříbrnou a Zlatou svatbu. Během několika let se k těmto tradicím připojila i další výročí svatby jako jsou: 5. výročí tzv. Dřevěná, 10.výročí tzv. Cínová, 15.výročí tzv. Křišťálová, 20.výročí tzv. Porcelánová, 30.výročí tzv. Perlová, 40.výročí tzv. Rubínová, 60.výročí´tzv. Diamantová.

Například ve Velké Británii se diamantová svatba slavila při 75. výročí, ale časem se toto výročí změnilo na šedesáté( což je přeci jen o něco reálnější). 60.výročí Královny Viktorie na trůnu bylo též označené za Diamantové výročí.

A tak jestli přemýšlíte o dárku pro novomanžele, budete se ženit či vdávat nebo vy sami slavíte výročí a chcete, aby váš dárek či vzpomínka zůstala stále krásná a nejen to získala časem i větší hodnotu, pak neváhejte a vyberte co jiného než Stříbrný svatební tolar či Zlatý svatební dukát. No a až budete slavit diamantovou svatbu tak nám zavolejte.

Stříbrný svatební tolar 2009 a Zlatý svatební dukát 2009
Starší aktuality


Archiv aktualit