Z důvodu delší dodací lhůty od našich dodavatelů si vyhrazujeme právo na prodloužení doby dodání. Více info na stránce kontakty.
+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Hledáte zlatý poklad? Jeďte na Kubu!

Autor: Internet

Odstěhujte se na Kubu! Tedy ne že by se tam žilo lépe, ale pokud si koupíte detektor kovů a budete mít štěstí, budete milionáři. Právě u Kuby totiž leží ladem tuny zlata a drahokamů?

Počínaje 16. stoletím byla kubánská Havana důležitým překladištěm. Ze všech koutů Ameriky sem mířily výpravy naložené bohatstvím starých Inků a Aztéků. V havanských docích dělníci zlato překládali do mohutných španělských galeon, které odtud pluly na strastiplnou cestu do Sevilly. Řada z nich cíl cesty nespatřila, padly do rukou pirátům nebo je i s nákladem poslaly ke dnu ničivé bouře.

Odborníci dnes odhadují, že se u pobřeží Kuby nachází kolem 500 vraků se zlatem, jehož cena přesahuje magickou hranici jedné miliardy dolarů. Kubánská vláda se dlouhá léta snažila vylovit alespoň část cenností, ale bez kvalitního vybavení se jí to nedařilo. Zahraniční hledači měli také smůlu, protože jim v přístupu bránily kubánské dělové čluny.

Nedávno ale nastal čas, kdy by cennosti mohly opět spatřit světlo světa. Fidel Castro unavený dlouhým bojem s hlubinami konečně svolil k tomu, aby do kubánských vod zamířili hledači pokladů. Potápěči společnosti Visa Gold třeba objevili vrak mohutné lodi. Podle dobových listin by mohlo jít o pozůstatky válečné galeony Santissima Trinidad, která tu ztroskotala ve vichřici v roce 1711. Lodní náklad tvořily zlaté cihly, stříbrné mince a smaragdy v ceně více než 500 milionů dolarů.
Starší aktuality


Archiv aktualit