+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Aktuality

 

Psanci, kteří se stali hrdiny jsou motivem na Čínských mincích

Autor: Internet

Nové série Čínských pamětních mincí zobrazují některé osobnosti jedné z nejklasičtější novely Čínské literatury o 100 kapitolách ' Psanci z močálů '.

Čínská sága 'Psanci z močálů' je nezbytnou četbou pro Čínského vysokoškoláka a dokonce I vůdce Mao měl knihu hrdě při sobě jako připomínku Čínských tradicí během ústupu Rudé armády před nacionalisty v roce 1934. Kniha vypráví příběhy 108 psanců, kteří se stali hrdiny za doby dynastie Song roku 1127.

2009-Outlaws-of-the-Marsh-Gold-and-Silver-Coins

Kniha byla přeložena do nesčetně jazyků, hudebně ztvárněna jako klasická Čínská opera, filmové adaptace se dočkala v Hong Kongu v roce 1972 a jako TV seriál v roce 1980. Japonský komiks Manga uvedl knihu na počátku devadesátých let a nyní se bude vysílat na stanici Cartoon Network s názvem Hero:108 jako půl hodinový animovaný serial.

První série stříbrných mincí vydaných během tří let budou v plné barvě zobrazovat Lin Chonga a Lu Zhishena, který vytrhává vrbu ze země. Každá mince bude vydána v kvalitě proof v nominální hodnotě 10 Juanů o váze 1 troyské unce ( 31.1g ), o ryzosti .999 ryzího stříbra a v nákladě 30000 kusů.

2009-Outlaws-of-the-Marsh-5-oz-Gold-and-Silver-Rectangular-Coins

Taktéž budou vydány série obdélníkových barevných mincí z ryzího zlata a stříbra o váze 5 uncí v kvalitě proof v nominální hodnotě 50 a 2000 Juanů v maximálním nákladě 10000 a 800 kusů.

Stříbrná obdélníková mince zobrazuje jak Zhang Shun chytá Huana Weneinga a zlatá verze zachycuje královské narozeninové obdarování.

Mince 'Psanci z močálů' jsou dostupné od oficiálního distributora Panda America, společnost,která pomohla Číně uvést na trh populární zlaté Pandy v roce 1982.
Starší aktuality


Archiv aktualit