Od 10. května jsou naše prodejny opět otevřeny. Více info na stránce oznámení.

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Košík
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Návrhy stříbrných pamětních dolarů 11. září oznámeny

Autor: Internet

Kongres USA zvažuje vydání nových stříbrných pamětních mincí v nominální hodnotě 1 dolaru k 10 výročí teroristického útoku na mrakodrapy World trade Center v New Yorku, na Pentagon a v oblasti Pennsylvánie.

wtc_attack

Návrh je sponzorovaný republikánem Jeraldem Nadlerem a 49 členy kongresu což je většina delegace z New Yorku. Legislativa pro pamětní mince jako legální měna byla trochu pozměněna ve smyslu ražby a mincovních značek. Podle momentálních statistik by náklad neměl být vyšší než 300,000 kusů stříbrných dolarů od jedné mincovny v kvalitě proof a standard . Národních Memorial stříbrných mincí 11.září by mělo být vyprodukováno kolem 2 miliónů West Point mincovnou ve Philadelphii.

Stříbrné dolary budou pravděpodobně raženy v obou kvalitách jak proof tak standard v kombinaci čtyř verzí. Všechny mince budou mít přirážku 10 dolarů, která bude vybrána pro opravované Národní muzeum v New Yorku. Podle podmínek legislativy stříbrné dolary ponesou nápis "Always Remember" ( Navždy Vzpomínáme ).

Teroristické útoky 11. září 2001

Útoky z 11. září 2001 byly sérií koordinovaných teroristických útoků, které se uskutečnily 11. září 2001 ve Spojených státech amerických. Podle oficiálního vyšetřování 19 mužů spojených s militantní islámskou organizací al-Kájda uneslo 4 letadla letící na komerčních linkách společnosti American Airlines a United Airlines. Dvě z nich (American Airlines č. 11, United Airlines č. 175) narazila do Světového obchodního centra v New Yorku a způsobila jejich zničení.

Třetí letadlo (American Airlines č. 77) narazilo do Pentagonu, sídla Ministerstva obrany Spojených států amerických v hlavním městě USA, Washingtonu. Čtvrté letadlo (United Airlines č. 93) se zřítilo v neobývané oblasti v Pensylvánii po souboji mezi teroristy a pasažéry o ovládnutí letadla. Letadlo letělo na Washington a spekuluje se, že mělo za cíl zasáhnout Bílý dům a nebo americký Kapitol. Při útocích zahynulo celkem asi 3000 lidí.
Starší aktuality


Archiv aktualit