+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Návrhy stříbrných pamětních dolarů 11. září oznámeny

Autor: Internet

Kongres USA zvažuje vydání nových stříbrných pamětních mincí v nominální hodnotě 1 dolaru k 10 výročí teroristického útoku na mrakodrapy World trade Center v New Yorku, na Pentagon a v oblasti Pennsylvánie.

wtc_attack

Návrh je sponzorovaný republikánem Jeraldem Nadlerem a 49 členy kongresu což je většina delegace z New Yorku. Legislativa pro pamětní mince jako legální měna byla trochu pozměněna ve smyslu ražby a mincovních značek. Podle momentálních statistik by náklad neměl být vyšší než 300,000 kusů stříbrných dolarů od jedné mincovny v kvalitě proof a standard . Národních Memorial stříbrných mincí 11.září by mělo být vyprodukováno kolem 2 miliónů West Point mincovnou ve Philadelphii.

Stříbrné dolary budou pravděpodobně raženy v obou kvalitách jak proof tak standard v kombinaci čtyř verzí. Všechny mince budou mít přirážku 10 dolarů, která bude vybrána pro opravované Národní muzeum v New Yorku. Podle podmínek legislativy stříbrné dolary ponesou nápis "Always Remember" ( Navždy Vzpomínáme ).

Teroristické útoky 11. září 2001

Útoky z 11. září 2001 byly sérií koordinovaných teroristických útoků, které se uskutečnily 11. září 2001 ve Spojených státech amerických. Podle oficiálního vyšetřování 19 mužů spojených s militantní islámskou organizací al-Kájda uneslo 4 letadla letící na komerčních linkách společnosti American Airlines a United Airlines. Dvě z nich (American Airlines č. 11, United Airlines č. 175) narazila do Světového obchodního centra v New Yorku a způsobila jejich zničení.

Třetí letadlo (American Airlines č. 77) narazilo do Pentagonu, sídla Ministerstva obrany Spojených států amerických v hlavním městě USA, Washingtonu. Čtvrté letadlo (United Airlines č. 93) se zřítilo v neobývané oblasti v Pensylvánii po souboji mezi teroristy a pasažéry o ovládnutí letadla. Letadlo letělo na Washington a spekuluje se, že mělo za cíl zasáhnout Bílý dům a nebo americký Kapitol. Při útocích zahynulo celkem asi 3000 lidí.
Starší aktuality


Archiv aktualit