+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Aktuality

 

Královská mincovna vydává sadu zlatých mincí Krugerrand

Autor: Internet

Zlaté mince Krugerrand se poprvé objevily v roce 1967.Byli to první uncové mince bez nominální hodnoty uznané jako legální měna. Jejich hodnota se určovala dle momentálního stavu zlata na trhu. Byla to taktéž první mince, která obsahovala přesně celou trojskou unci ( 31,1g ) ryzího zlata čímž rozpoutala velký rozruch na světových trzích zlata. Krugerrandy patří mezi nejoblíbenější zlaté mince světa a pravě proto tato nádherná sada čtyř zlatých Krugerrandů jistě velmi potěší.

1oz_krugerrand_2009

Jméno Krugerrand odráží barevnou historii mincí, zároveň vzpomíná na obrovská naleziště zlata ve Witwatersrand Basin v roce 1886 ( odkud byl vzat název 'rand' ) a taktéž vzdává poctu Paulu Kruegerovi, prvnímu prezidentovi Jihoafrické republiky. Všechny čtyři mince zobrazují na svém rubu portrét Paula Kruegera zhotovený Otto Schultzem. Vznešené zobrazení gazely na lícní straně mince, která je národním symbolem Jižní Afriky bylo vytvořeno Coertem Steynbergem během vlády Jiřího VI a nyní je pevně spjato se zlatými Krugerrandy.

set_of_krugerrand 2009

Mince jsou vydány o hmotnosti 1 unce, 1/2 unce, 1/4 unce a 1/10 unce ve kvalitě proof, raženy z 22 karátového zlata v limitovaném nákladě pouze 1000 sad v luxusních dřevěných krabičkách spolu s číslovanými certifikáty. Tyto mince jsou zaručeně skvělým dárkem pro milovníky zlata.
Starší aktuality


Archiv aktualit