Od 10. května jsou naše prodejny opět otevřeny. Více info na stránce oznámení.

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Košík
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Největší sbírka mincí nalezena na Judských kopcích v Izraeli

Autor: Internet

Vůbec největší sbírka mincí nalezena na Judských kopcích v Izraeli při vědeckých vykopávkách z období Bar-Kokhba vzpoury Židů proti Římanům, byla objevena v jeskyni badateli z hebrejské univerzity Jeruzaléma a Bar-llanské univerzity.

Mince byly objeveny ve třech kopkách hluboko v jeskyni v přírodní rezervaci Judských kopců. Poklad se skládal ze zlatých, stříbrných a bronzových mincí včetně různých nádob a zbraní.

Většina objevených mincí byla ve výborném stavu a přeražena jako rebelantské mince na povrchu Římských mincí. Nová ražba zobrazuje židovské motivy a nápisy ( fasáda z chrámu v Jeruzalémě a slogan " Za Svobodu Jeruzaléma" ). Další zlaté, stříbrné a bronzové mince jsou původní Římské mince z tohoto období raženy někde v Římské říši nebo v Izraeli.

judean_hills_coins

Kolem 120 mincí bylo objeveno ve skryté části jeskyně. Dostat se k mincím bylo možné pouze skrze úzký otvor objevený Dr.Gideonem Mannem před mnoha lety což bylo velmi složité a nebezpečné. Otvor vedl k malé komoře, která se dále rozšiřovala v halu ve které se kdysi ukrývaly Židovští bojovníci Bar-Kokhby.

Mince Bar-Kokhba v takové kvalitě a kvantitě nebyly nikdy předtím objeveny na jedné lokalitě Izraele, ačkoli různí "lovci" pokladů nalezli a prodali velké množství mincí z této doby. Pravě drancování a vykrádání jeskyní pro mince z Judských kopců bylo velkým tématem minulého desetiletí.
Starší aktuality


Archiv aktualit