+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Měděný rekord: Jeden cent vydražen za $ 1,265,000

Autor: Internet

Velký cent z roku 1795 byl šestého září vydražen za rekordních $1,265,000. Byla to rozhodně ta největší vzácnost ze sbírky velkých centů Dana Holmese. Tato aukce byla pořádána Irou a Larrym Goldbergovými ve spolupráci s Chrisem McCawleym a Bobem Grellmanem v Beverly Hills Crowne Plaza.

1795_cent

Ačkoli se na aukci prodalo spousta mincí za rekordní ceny, veškerá pozornost se soustředila na Holmesův cent z roku 1795, protože suma za kterou měděná mince byla vydražena je opravdu neobyčejná. Greg Hannigan vyhrál tuto minci pro sběratele, který je znám velkou a v lisování různorodou sbírkou centů.

Tento velký cent z roku 1795 je znám svou typickou vroubkovanou hranou a odlišností v lisování jako Sheldon-79. Bylo vyprodukováno jen velmi málo mincí známých jako Sheldon-79.

Podle Krause Publications byl tento měděný cent s vroubkovanou hranou vždy brán jako zvláštní vydání. Většina si myslí, že je to něco jako experimentální mince, protože normálně se centy vydávaly s hladkou hranou.Samozřejmě toto podpořilo určité pochybnosti o pravosti mince, ale marně. Tato mince z roku 1795 je opravdu nezbytnnou součástí sbírky velkých centů.
Starší aktuality


Archiv aktualit