+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Americká mincovna vydává čtvrt dolar v hlavním městě Pago Pago

Autor: Internet

Americká mincovna představuje pamětní čtvrt dolar pro hlavní město Pago Pago v Americké Samoe ve sportovní vysoké škole Samoana, kde bude poprvé ke spatření během Ava slavností.

Oslav již čtvrté takové mince v roce 2009 se účastní i ředitel Americké mincovny Andy Brunhart a guvernér Americké Samoy Togiola T.A. Tulafono .

"Tato krásná pamětní mince vydaná na počest tradiční kultuře Americké Samoy je velmi vítaným přínosem pro Americké mincovnictví" řekl zástupům Brunhart.

Líc mince navržený Williamem Cousinsem na základě originálu Johna Flanagana zobrazuje portrét George Washingtona spolu s nápisy "UNITED STATES OF AMERICA" , "QUARTER DOLLAR", "LIBERTY" ( Svoboda ), "IN GOD WE TRUST" ( V Boha věříme ) a značku mincovny.

Mince zhotovená rytcem Charles L. Vickers, na svém rubu zobrazuje mísu ava ("tanoa"), metlu a klacek s pobřežím a palmou v pozadí. Nápis nad mísou SAMOA MUAMUA LE ATUA znamená "Samoa, Bůh je první." Ava slavnosti jsou brány jako ty nejvýznamnější v Samoanské kultuře.

2009_american_samoa_quarter

Americká Samoa jsou 4 ostrovy v souostroví Samoa, součást území USA a v jejich rámci nezačleněné území. Má rozlohu 199 km(2) a žije zde 70 000 obyvatel.

Pago Pago je hlavním městem Americké Samoy. Nachází se na ostrově Tutuila. Ve skutečnosti se jedná o vesnici, která je mnohdy chybně uváděna jako město (jelikož je hlavním městem a náchází se zde přístav stejného jména). Žije zde 11 500 obyvatel.
Starší aktuality


Archiv aktualit