+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Světová aukce raritních mincí v Long Beach California

Autor: Internet

Aukce představuje numismatické poklady z různých koutů světa a uskuteční se v 10 - 13 září v Heritage's Long Beach Convention Center.

"Dali jsme dohromady velmi silnou a skvěle zorganizovanou aukci " řekl Warren Tucker, Ředitel World Coins at Heritage Auction Galleries." Vynaložili jsme spoustu času a úsilí na shromáždění raritních mincí pro tuto aukci. Jsou tu mince pro sběratele všech odvětví a typů."

International_Coinage_Rarities

Mince, která asi nejvíce uchvátí oko sběratele je Čínská mince od mincovny Chihli Tael, Rok 33 (1907), KM-Y74.1, L&M-438, MS63 NGC. Tato mince je velmi precizně zhotovena jak z hlediska numismatického tak z hlediska uměleckého. Tato klasika vydaná jen velmi limitovaně ze sérií pozdní Čínské říše je opravdovým horkým favoritem. Cena se odhaduje na $80,000-$120,000.

Rare_Chinese_Chihli_Tael_Coin

"Tato mince je víc než atraktivní," řekl Tucker. " Je nádherně třpitivá z ryzího zlata a šedé mědi s úžasně zhotovenými detaily draka. Spousta sběratelů bude velmi nadšených."

Další raritní minci z mnoha, kterou nelze opomenout je slavná Coquimbo Republic Peso 1828-TH, KM88, WR-10, Eliz-98, XF45 NGC z latinské Ameriky,je jisté, že tato mince rozpoutá velký ruch v aukční síni a vážné diskuze jelikož tato mince je bezpochyby autentický typ "A" a jestli jste slyšeli tak právě další verze této mince na velmi dlouho rozpoutaly debaty o své autentičnosti. Cena se odhaduje na $30,000-$40,000.

Rare_Coquimbo_Republic_Peso_Coin

"Jsou rozpoznány dva typy," řekl Cristiano Bierrenbach, Director of International Sales at Heritage. "Někteří je nazývají 'A' a 'B' ti ostatní 'Fine' a 'Crude'( hrubý ). Diskuze kvůli autentičnosti byly vedeny o typu 'B', typ 'A' jsou bezpochyby autentické, raženy 1820. Jeden z těchto kusů byl věnován Bance Anglie v polovině 19. století. Mince prezentována zde splňuje všechny charakteristické znaky pravosti."
Starší aktuality


Archiv aktualit