+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Návrhy pro stříbrné mince 2010 Američtí veteráni

Autor: Internet

Stříbrné mince budou raženy příští rok na počest a památku zmrzačeným veteránům, kteří se obrovsky obětovali ve snaze bránit principy Americké demokracie.

Návrhy pamětních stříbrných dolarů si bylo možné prohlédnout přes víkend při ceremonii Disabled American Veterans (DAV) 2009 v National Convention v Denveru.

Líc mince zobrazuje nohy a boty tří zmrzačených veteránů. Nápis v horní části mince THEY STOOD UP FOR US ( Postavili se za nás ) vzdává poctu všem odvážným veteránům,kteří bojovali za svobodu. Dalšími nápisy jsou IN GOD WE TRUST ( V Boha věříme ), 2010 a LIBERTY ( Svoboda ).

Rub mince zobrazuje květinu/ nezapomeň ne mě / uprostřed věnce obtaženým stuhou, která drží pohromadě větve dubu. Větve dubu symbolizují sílu a květina / nezapomeň ne mě / je symbolem vzpomínky na ty kteří obětovali svou krev a zdraví pro svou zemi. Nápisy zní Take This Moment to Honor Our Disabled Defenders of Freedom ( Věnuj tuto chvíli na počest našim zmrzačeným ochráncům svobody ), UNITED STATES OF AMERICA, E PLURIBUS UNUM ( Jeden z mnoha ) a ONE DOLLAR.

2010_american_veterans_coin_designs

Každá mince váží 26.73 gramů o průměru 4.32 cm, obsahuje 90 procent stříbra a 10 procent mědi a je ražena US mincovnou ve West Pointu označena velkým "W".

Ministr financí Timothy F. Geithner odsouhlasil návrh mince na 30 červenec 2009. Byl autorizován kongresem pod záštitou American Veterans Disabled for Life Commemorative Coin Act veřejného zákona 110-277. Zákon byl zapsán někdejším Presidentem Bushem 17 července 2008. Peníze vybrané z prodeje těchto mincí v roce 2010 budou věnovány pro Disabled Veterans' LIFE Memorial Foundation.
Starší aktuality


Archiv aktualit