Od 10. května jsou naše prodejny opět otevřeny. Více info na stránce oznámení.

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Košík
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Palác národní banky Rumunska vystavuje mince

Autor: Internet

Historická budova Palác národní banky RumunskaNational bank of Romania byla postavena v červenci 1884 až červnu 1890. Projekt byl vypracován architektem Cassienem Bernardem a Albertem Galeronem. Rozhodnutím hlavní rady národní banky byla budova ustanovena muzeem v roce 1914. Zorganizovaná v roce 1933 a první exhibice muzea otevřena v červenci 1943.

Uvnitř budovy naleznete významné numismatické série vydané národní bankou Rumunska a galerii guvernérů banky. Palác vystavuje deset velkých numismatických exhibicí ( nejčastěji bankovky a mince ) v chronologické prezentaci, osm panelů vystavující mapy, kresby, texty atd.. a osm objektů ve tvaru pyramidy částečně ohromné numismatické hodnoty.

Haly Alveloar se pyšní galerií guvernérů, repliky zlatých a stříbrných cihel a pět ukázek meziválečných publikací národní banky Rumunska. Pokoj Tezaurus představuje ukázky pokryté částečně mramorem velké umělecké hodnoty, raritní zlaté mince, formy a zlatý mincovní kov.

National bank of Romania interier

Touha a povinnost národní banky je udržet kvalitu první měnové dohody a finanční instituce Rumunska. Vrátit se zpět před rok 1946, získat zpět své hodnoty, které byly promarněny za poslední polovinu století.
Starší aktuality


Archiv aktualit