+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Sběratel zaplatil $30M za zkušební vzorky mincí

Autor: Internet

TRENTON, N.J. - Anonymní kupec zaplatil více než 30 milionů dolarů za raritní americké vzorky mincí, některé ze 17.století, které se nikdy nedostaly do oběhu, řekl dealer, který tento obchod zprostředkoval. Kolekce obsahuje okolo 1000 mincí jenž sběratelé nazývají vzorkové mince - zkušební návrhy, které nikdy nešly do produkce, protože US mincovna vybrala jiné návrhy.

"Tato kolekce je naprosto neuvěřitelná....Tyto mince byly raženy jako jedny z prvních vůbec Americkou vládou," řekla Laura Sperber, partnerka Legend Numismatics of Lincroft, N.J., která zprostředkovala tento obchod.

Prodejce této kolekce chce zůstat v anonymitě a kupec z důvodů bezpečnosti souhlasil být identifikován pouze jako "Mr. Simpson, a Western states collector," řekla Sperber.

"Jak prodejce tak kupec jsou velmi významní sběratelé a velmi úspěšní. Oba milují romantiku a sběratelství okolo mincí" řekla Sperber.

Prototype coin 1792

Mince jsou z období od 1792 až 1942. Největší raritou jsou testovací mince pro první pence vyrobeny 1792 a šest mincí z roku 1872, které jsou často nazývány Amazonské vzorky, protože podoba ženy zobrazující svobodu je mnohem silnější a elegantnější než dřívější verze. Sběratel shromažďoval tuto kolekci zhruba 10 let, řekla Sperber. Získávání tak velké kolekce vzorkových mincí je velmi složité, protože jen pár kusů bylo vyrobeno a měly zůstat majetkem mincovny ? ale nakonec odmítnuty.

"Nashromáždit tolik vzorků jako je v této kolekci je neuvěřitelné," řekl Douglas A. Mudd, Kurátor Americké Numismatické Asociace Money Museum v Kolorádu Springs, Colo.

Mnoho mincí zobrazuje ženu reprezentující svobodu a ne portrét prezidenta jako se zobrazuje dnes. V čase kdy mince byly poprvé raženy v roce 1792 se zdálo příliš podobné s Evropskými králi umístění prezidenta na minci. To se nepovažovalo za nejlepší nápad pro zemi, která se stále vzpamatovávala z revolucionářské války.

"Dát na minci prezidenta bylo bráno jako velmi nerepublikánské, protože lid má moc v republice," řekl Mudd.

Sperber neřekla kolik její společnost vydělala zprostředkováním tohoto obchodu, ale doufá, že tento počin vzbudí v lidech ještě větší zájem o sbírání mincí.

"Je to historie. Je to nádherné umělecké dílo, Vskutku skvost"
Starší aktuality


Archiv aktualit