Pobočka Liberec je z důvodu nemoci uzavřena. Za vzniklé potíže se omlouváme.
+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Stříbrná mince Felix Mendelssohn v kvalitě proof 2009

Autor: Internet

Australská Perth mincovna vydává prvníStříbrná mince Felix Mendelssohn box z pěti mincí ze série věnované Romantické éře hudebních skladatelů, Felix Mendelssohn 1oz stříbrná mince kvality proof.

Felix Mendelssohn se narodil v roce 1809 a již od dětství bylo u něj rozpoznáno hudební nadání. Dokonce slavný Německý spisovatel Johann Wolfgang von Goethe připodobňoval Mendelssohna k Mozartovi, kterého znal z minulých let.

Toto přirovnání se objevovalo čím dál častěji.Mendellsohn nenapsal méně než 12 smyčcových symfonií ve věku 12 - 14 let. Veřejně vystupoval už v 9 letech. Tato ambice z dětství se rozhodně nezpomalila v dospělosti.

To co odlišovalo Mendellsohna od ostatních skladatelů byl silný konzervativní hudební vliv. Liszt, Wagner a Berlioz byly více hudebně dobrodružní zatímco Mendellsohn preferoval stavět na klasickém stylu.

Mnoho jeho děl je uznáváno a hráno do dneška, ale pravděpodobně nejznámější je jeho náhodné dílo, které složil na Shakespearovu A Midsummer Night's Dream ( Sen noci Svatojánské ). Součástí tohoto díla je Svatební pochod, používaný na tisíce svatebních obřadů po celém světě.

Stříbrná mince Felix Mendelssohn
Specifikace mince

Mince věnována tomuto uznávanému skladateli má hmotnost 1 trojské unce ( 31.1 g ) z 99.9% ryzího stříbra o průměru 40.60 mm a síly 4.00 mm.

Je dodávána v prezentační krabičce spolu s certifikátem věrohodnosti v nákladu pouze 5000 kusů. Rub mince zobrazuje Mendelssohna spolu s velkým houslovým klíčem a notami, dále nápis Felix Mendelssohn 1809 - 1847 a značení Perth mincovny P.

Jako legální platidlo země Tuvalu, lícní strana mince zobrazuje Raphael Maklouf portrét Královny Alžběty II., nominální hodnotu 1 dolar, Tuvalu a 2009.

Nepřehlédněte:
stribrna medaile A. Dvořák stribrna medaile W.A.Mozart stribrna medaile B.Smetana
Starší aktuality


Archiv aktualit