Z důvodu delší dodací lhůty od našich dodavatelů si vyhrazujeme právo na prodloužení doby dodání. Více info na stránce kontakty.
+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

2009 $20 Stříbrná mince Kanadské podzimní deště s krystalem

Autor: Internet

Po velmi úspěšném vydání první mince kombinující barvu a krystal z roku 2008, Královská Kanadská mincovna se opět vrací k tomuto tématu tento rok. Oblíbený javorový list obohacený třpytivou kapkou vody vystupující z povrchu stříbrné mince strhne nejen oko numismatika.

Celia Godkin velmi známá Kanadská autorka a umělkyně, navrhla tuto mimořádnou ražbu. Godkin není žádný nováček v navrhování mincí( navrhla stříbrnou minci s krystalem v roce 2008 ), ale taktéž navrhla několik dětských knih včetně populární dětské knihy Ostrov vlka.

Ve svém domě na venkově v Ontariu, získala svou inspiraci pro nádherný javorový list s kapkou vody. Krystal je vyroben firmou CRYSTALLIZED (TM) - Swarovski.

Jméno Swarovski je spojeno s výrobou krystalů přes 100 let a zde v Kanadě založili tuto značku CRYSTALLIZED TM. S touto novou značkou rodina tvrdí, že dokázali vytvořit ty nejkvalitnější krystaly.

2009_maple_leaf_crystal silver coin

Mince s nádherným barevným javorovým listem se třpytícím se krystalem, nominální hodnotou $20 je vyrobena z 99.99% ryzího stříbra. Maximální náklad bude 10,000 kusů a každá mince bude dodána v ochranné kapsli uvnitř prezentační krabičky spolu s certifikátem věrohodnosti.
Starší aktuality


Archiv aktualit