+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Americká mincovna vydává zlatou minci a medaili Julia Tyler

Autor: Internet

Zlaté mince a medaile věnovány první dámě USA Julii Tyler budou vydány mincovnou spojených států 6 srpna 2009 východního času. Půl uncová 24 karátová zlatá mince, ražena ve West Pointu bude dostupná v kvalitě proof a standard.

Líc mince zobrazuje půvabný portrét paní Tyler dále nápisy IN GOD WE TRUST( v Boha věříme), LIBERTY(Svoboda) a letopočty 1844-1845, během kterých se stala první dámou USA. Rub mince zobrazuje prezidenta Johna Tylera a první dámu tančící spolu v Bílém domě. Nápisy na rubu jsou UNITED STATES OF AMERICA, E PLURIBUS UNUM( Z mnohých jeden ), nominální hodnota $10, 1/2 unce a .9999 ryzost zlata.

Obě strany mince jsou navrhnuty Joelem Iskowitzem a rytcem je Don Everhart. Náklad je odhadován na 40,000 kusů vše se, ale bude odvíjet dle poptávky zákazníků, která se zhodnotí za týden po prodeji.

Julia Tyler Ylat8 mince 2009

Julia Gardiner Tyler pocházela ze známé New Yorkské rodiny. I když byla první dámou jen osm měsíců, jakožto druhá manželka Prezidenta Tylera, rychle dala o sobě vědět. Julie byla velmi populární ve Washingtonské společnosti a používala svůj veškerý šarm k podpoře politické agendy svého manžela, speciálně při připojování Texasu. Zasloužila se o vznik obyčeje hrát Jamese Sandersona /Hail to the Chief/ při ohlašování příjezdu prezidenta na oficiálních událostech. Tato tradice se provádí dodnes.
Starší aktuality


Archiv aktualit