+420 232 003 050 – zákaznická linka 

po–pá 08:30–17:00

Konzultace zdarma

Informace

 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

4 prodejny

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Aktuality

 

První virtuální země vydává svou první zlatou pamětní minci

Autor: Internet

Wirtland (www.Wirtland.com) je prvním internetovým suveréním státem, zároveň i experimentem zákonodárství a soběstačnosti země bez vlastní půdy. Wirtland byl založen 14.srpna 2008 na popud veřejnosti. Jeho populace má momentálně přibližně 705 občanů ze všech pěti kontinentů. Gold coin WirtlandJe reprezentován skrze webové stránky https://www.Wirtland.com, sociální sít´ zastupuje https://www.Wirtland.net, a různé zprávy najdete na "The Times of Wirtland" https://wirtland.blogspot.com.

Zlatá mince Wirtlandu je nyní dostupná ke koupi z jeho oficiální mincovny. "Wirtland Crane" ( Jeřáb Wirtlandu ) je považován za světově první zlatou minci vydanou virtuální zemí.

Líc mince zobrazuje migrujícího jeřába, který symbolizuje myšlenku virtuální země, která překračuje území a hranice. Stejné ztvárnění bylo použito na poštovní známce Wirtlandu. Rub mince zobrazuje erb Wirtlandu a označení ryzosti "Gold 999,9". Jelikož Wirtland nemá žádnou geografickou lokaci je pro něj nezbytná adresa v kyberprostoru. Proto se internetová adresa www.WIRTLAND.com objevuje na rubu mince hned pod erbem.

Gold coin Wirtland

Průměr mince je 16.5 mm, ryzost 24 karátového ryzího zlata, váha 1/10 trojské unce (3.2 gramů). Cena ( momentálně 135 dolarů pro maloobchod a 120 dolarů pro velkoobchod ) se bude odrážet podle ceny zlata. Wirtland neuvádí na trh novou mezinárodní měnu , ale pamětní minci pro sběratele. Její konkurence schopná cena umožňuje minci stát se velmi dobrou investicí. Nominální hodnota mince je symbolicky 10 ICU ( Mezinárodní Měnová Jednotka ).

Minci vydává oficiální partner mincovna Moonlight, která obdržela již několik objednávek z celého světa a nyní potvrdila, že mince se bude prodávat skrze její internetový obchod s oficiálním certifikátem věrohodnosti. Ražba této mince bude limitována.
Starší aktuality


Archiv aktualit