Pobočka Liberec je z důvodu nemoci uzavřena. Za vzniklé potíže se omlouváme.
+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Anglická královská mincovna vydává UK Kew Gardens 50p mince

Autor: Internet

V roce 1759 několik málo akrů země bylo darováno princeznou Augustou za účelem vytvoření zahrady s názvem Královské botanické zahrady ( Kew Gardens ) pro exotické a neobvyklé rostliny. Anglická královská mincovna slaví tento počin ku příležitosti 250 .výročí vydáním 2009 UK Kew Gardens 50p mincí.Kew gardens 50p 2009 gold

Mince jsou dostupné ve třech formách: 22 karátového zlata kvality proof, 925 ryzího stříbra kvality proof a mědiniklu v běžné kvalitě. Každá mince má nominální hodnotu 50 pencí, ale jejich tržní hodnota se liší podle ryzosti.

Prvních několik málo let Kew gardens zažilo pozitivní růst, ale né vědecký význam, který získalo až mnohem déle. K opravdové změně došlo v roce 1771 když se Král Jiří III sešel s podnikatelem Josephem Banksem, který se zrovna vrátil z plavby kolem světa na palubě Endeavour Jamese Cooka. Banks nashromáždil úžasnou sbírku zvířat, rostlin, různých map a dokumentů. Bylo toho tolik, že z Krále a Bankse se staly blízcí přátelé a Banks se stal Prezidentem královské společnosti ( Národní akademie věd ) na 42 let.

Kew gardens 50p 2009 silver Banks byl velmi nápomocný ve sbírce rostlin z různých koutů světa, které byly vypěstovány a studovány v Kew. Banks si uvědomil, že tento proces může vést k ekonomickým výhodám. Koncem 17. století bylo již běžné pro lodě opouštějící kolonie aby přivážely vzorky rostlin, které byly posléze okamžitě převezeny do Kew gardens.

Kromě života rostlin, Kew bylo taktéž místem nádherné krajiny a architektury po staletí. Jedním takovým příkladem je Pagoda House. Dokončena v roce 1762, byla považována za velmi módní v polovině 18. století a dokázala tím spojit Čínský design v zahradách, tato praxe se dnes nazýva Chinoiserie. Pagoda byla extrémně barvitá a obsahovala i zlatem barvené čínské draky.

Jako asi každá instituce, Kew gardens prošlo obdobím velké prosperity ale i velkého zoufalství co se týče sbírek rostlin a budov. Dnes je Kew gardens mezinárodně uznaným objektem pro botanický výzkum a vzdělávání. Nyní zaměstnává přes 700 lidí s rozpočtem kolem 56 milionů liber , pečuje přes 30.000 rostlin a vlastní přes 7 milionů vzorků.

2009 Kew gardens 50p nickle

Návrh mincí Kew gardens 2009

Mince jsou zhotoveny ve tvaru klasické sedmy stranné 50 pence. Líc mincí zobrazuje portrét Královny Alžběty II s nápisy DG REG FD a Fifty Pence. Rub mincí zobrazuje rostliny a Pagodu.

Zlaté a stříbrné mince jsou dodány v prezentačních krabičkách spolu s certifikátem věrohodnosti. Mědinikl je dodáván v barevném kartonu.

Zlaté proof mince mají maximální náklad pouze 1000 kusů a prodávají se za 550.00 liber. Stříbrné proof se prodávají za 29.99 liber v nákladu pouze 7.500 kusů a nakonec mědinikl v běžné kvalitě nákladem 50.000 kusů za cenu 6.99 liber.
Starší aktuality


Archiv aktualit