Z důvodu delší dodací lhůty od našich dodavatelů si vyhrazujeme právo na prodloužení doby dodání. Více info na stránce kontakty.
+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Vydání $1 Mincí Australia 2009

Autor: Internet

Australská Perth mincovna vydává překrásnou kolekci nových a barevných $1 mincí pro Australii. Tato sada obsahuje 8 individuálních jednodolarových mincí, které je možné zakoupit i samostatně.

Mince jsou tak jedinečné jako krajiny Austrálie, které reprezentují.Vyobrazená území jsou zhruba tak velká jako USA nebo o 50% větší než Evropa, tudíž není to žádné překvapení, že některé z těchto krajin se stávají návrhem pro ražení mincí.
Každá mince reprezentuje jinné území Austrálie na rubu mince. Všechny jsou barevně, exquisitně zhotoveny představující obrázky zvířat charakteristické pro danný region.

Kolekce obsahuje mince:

Nový Jižní Wales - barevně vyobrazuje Sydney Opera House a Harbour Bridge spolu s vyobrazením koaly a rostliny warathy, která je emblémem Nového Jižního Walesu.

Victoria - barevně vyobrazuje Melbourne's Flinders Street Stanici a typickou tramvaj spolu s vyobrazením malého tučňáka, hvězdu Penguin Parade na Phillip Ostrově a rostliny Epacris impressa, která je emblémem Victorie.

Queensland - barevně vyobrazuje Gold Coast a koralový útes spolu s vyobrazením mořské želvy, velmi populární při návštěvě Great Barrier Útesu, a Cooktown Orchideje, která je emblémem Queenslandu.

Tazmánie - barevně vyobrazuje Cradle Mountain a ledové vody jezera Dove spolu s vyobrazením Tazmánského čerta, ketrý je emblémem fauny a strom Eucalyptu, který je emblémem flóry.

Jižní Austrálie - barevně vyobrazuje St Peter's Cathedral v Adelaide spolu s vyobrazením Vombata, ketrý je emblémem fauny a Sturt's Desert Pea, která je emblémem flóry.

Západní Austrálie - barevně vyobrazuje Perth city skyline a Řeku Swan spolu s vyobrazením klokana, ketrý je emblémem fauny a Red and Green Kangaroo Paw, která je emblémem flóry.

Severní Austrálie - barevně vyobrazuje území národních rezervací spolu s vyobrazením krokodýla a Sturt's Desert Rose, kteří jsou emblémem fauny a flóry a zároveň chráněným zvířetem a rostlinou severní Austrálie.

Hlavní Australské území - barevně vyobrazuje Australský parlament na Canberra's Capital Hill spolu s vyobrazením Royal Bluebell, která je emblémem flóry a papoušek Kakadů Gang-gang , ketrý je emblémem fauny.

Líc mincí zobrazuje Královnu Alžbětu II.
Mince jsou uznány jako legální platidlo v hodnotě AUS $1.Váží 13,3 g o průměru 30,6 mm a tloušťkou 3.1 mm.
Každá mince bude podávána ve skládací ilustrované kartě, kterou můžete otevřít pro presentační účely.
Starší aktuality


Archiv aktualit