Pobočka Liberec je z důvodu nemoci uzavřena. Za vzniklé potíže se omlouváme. Více info na stránce oznameni.
+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

MS světa v klasickém lyžování v Liberci 2009

Autor: Internet

V únoru vydává Česká národní banka v pořadí již druhou stříbrnou pamětní minci věnovanou Mistrovství světa v klasickém lyžování pořádané v Liberci. Podle našeho zdroje z ČNB by mělo být datum vydání 18. února 2009 dodrženo. S blížícím se datem se začínají množit dotazy směřující právě k této minci. Zvýšený zájem nám potvrdila většina významnějších smluvních partnerů ČNB, které jsme dotázali. I přes vysoký emisní náklad mince půjde o žádaný titul.

Níže čerpáno ze zdroje ČNB:
Česká národní banka vyhlásila v lednu 2008 celostátní neomezenou anonymní soutěž na umělecký návrh pamětní stříbrné mince u příležitosti konání FIS mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci. Uzávěrka soutěže byla dne 21. března 2008. Vyhlášení soutěže bylo veřejné, prostřednictvím ČTK a internetu. Členům Asociace umělců medailérů, uměleckým školám a výtvarníkům, kteří se již účastnili některé soutěže na české pamětní mince a mají o ně nadále zájem, jsou soutěžní podmínky zasílány přímo.

Soutěž obeslalo 25 výtvarníků, kteří předložili celkem 36 sádrových modelů. Předložené návrhy hodnotila Komise pro posuzování návrhů na české peníze dne 1. dubna 2008 v České národní bance. Hodnocení se jako odborný poradce zúčastnil i zástupce organizačního výboru FIS mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2009 pan Jan Pecka.

V prvním kole bylo vyřazeno 27 návrhů, zejména z důvodu nepříliš zdařilé modelace (konkrétní výhrady měli členové komise ke ztvárnění postav lyžařů či heraldických zvířat), případně pro nedostatky v kompozici či písmu. Ve druhém kole byly oceněny čtyři návrhy, které byly podle hodnocení komise tematicky přesvědčivější a výtvarně lépe zpracované.

Do třetího kola proto postoupilo pět návrhů. První cenu a doporučení k realizaci komise udělila studentovi Střední uměleckoprůmyslové školy a Vyšší odborné školy v Jablonci nad Nisou Davidu Čermákovi.Ve svém hodnocení komise ocenila dynamické ztvárnění pohybu lyžařů na rubové straně, čisté provedení lícní strany se zdařile zakomponovaným logem mistrovství a dokonalý kompoziční soulad lícní strany se stranou rubovou. Druhou cenu získal návrh Mgr. Petra Horáka za velmi výstižné pojetí lyžařů na rubové straně. Třetí cenu komise přiznala návrhu akademického sochaře Jiřího Harcuby za esteticky profesionálně zpracované obě strany návrhu a velmi výstižně ztvárněný pohyb skokana na lyžích. Návrhy akademického sochaře Zbyňka Fojtů a slečny Kateřiny Kociánové získaly mimořádnou odměnu.

Bankovní rada na svém zasedání dne 17. dubna 2008 podpořila rozhodnutí komise a schválila návrh pana Davida Čermáka.
Starší aktuality


Archiv aktualit