+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Košík
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Stříbrný poklad nalezen v Praze

Autor: Internet

Při rekonstrukci domu v Praze na Smíchově našli ukrajinští dělníci starožitné předměty. Jedná se o mince, kříže a poháry převážně ze stříbra o celkové hmotnosti 400 kg. K dnešnímu dni se nepodařilo najít původního majitele těchto věcí . Proto všechny starožitné věci byly přemístěny do Muzea hlavního města Prahy, kde bude uloženo do depozitáře. Tam se na ně vrhne tým expertů Muzea hlavního města Prahy. Předměty se podrobí mytí, sušení a budou postoupeny numismatikům a odborníkům k určení jejich původu.

Stříbrnému pokladu ze Smíchova se nyní bedlivě věnuje tým expertů Muzea hlavního města Prahy. Poklad bylo nejprve nutno umýt a vysušit. Nyní jej chtějí zkoumat numismatici a odborníci na umělecká řemesla. Z prvních ohledání k nám došly zprávy, že v nalezených mincích jsou kousky až z 10.stol. Jejich původ je jak z českých zemí, tak i ze zahraničí.

Podle platné právní úpravy náleží za nález nálezcům odměna. Muzeum zatím s výplatou čeká, zda nebude odhalen původní vlastník. Jelikož byl nález učiněn na území města Prahy bude vyplácení odměny řešit pražský magistrát.

Chcete-li se více dozvědět o vývoji peněz na našem území, pak určitě sáhněte po naší publikaci Od pražského groše ke koruně české.
Starší aktuality


Archiv aktualit